Sylvie Daminet 200x250Ghent Univ

Sylvie Daminet, DVM, PhD, DACVIM, DECVIM-CA

Sylvie Daminet ukończyła studia z zakresu medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie w Liège w Belgii w 1992 roku. Następnie przeniosła się za granicę, aby tam poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Odbyła staż, a następnie rezydenturę z chorób  wewnętrznych na Uniwersytecie w Montrealu w Kanadzie. W 1996 roku uzyskała dyplom American College of Veterinary Internal Medicine oraz European College of Veterinary Internal Medicine (ACVIM&ECVIM-CA). Uzyskała również tytuł magistra w zakresie czynności tarczycy psów na Uniwersytecie w Montrealu.

Była adiunktem na uniwersytetach w Montrealu i na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie oraz wykładowcą w Royal Veterinary College w Londynie w Anglii. W 2002 r. uzyskała tytuł doktora w zakresie badań czynności tarczycy u psów na Uniwersytecie w Gandawie w Belgii.

Obecnie jest wykładowcą na tym samym uniwersytecie. Jest kierownikiem oddziału chorób wewnętrznych małych zwierząt. Jej zainteresowania kliniczne i badawcze obejmują endokrynologię i nefrologię. Pod jej kierunkiem obroniono 15 doktoratów. Jest dyrektorem programu rezydentury w zakresie chorób wewnętrznych zwierząt towarzyszących na Uniwersytecie w Gandawie i (współ) nadzorowała wielu rezydentów, którzy uzyskali dyplom ECVIM-CA. Dr Sylvie jest współautorką ponad 200 publikacji w czasopismach międzynarodowych i krajowych. Była prezesem Europejskiego Towarzystwa Endokrynologii Weterynaryjnej w latach 2009-2011 (www.esve.org) i przewodniczącą Specjalizacji Chorób Wewnętrznych ECVIM (2011-2014).

Kiedy nie pracuje, lubi pływać, jeździć konno i słuchać muzyki.  Jej dwóch synów, mąż i zwierzęta domowe umilają jej dni.

 


Federico Fracassi 200x250Univ Bologna

Federico Fracassi, Associate Professor, Department of Veterinary Medical Sciences

Dr Fracassi ukończył z wyróżnieniem studia z zakresu medycyny weterynaryjnej (DVM) na Uniwersytecie Bolońskim we Włoszech. W 2005 r. obronił pracę doktorską, a następnie ukończył rezydenturę z chorób wewnętrznych na Uniwersytecie w Zurychu w Szwajcarii i uzyskał dyplom ECVIM-CA (choroby wewnętrzne) w 2012 roku. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym weterynaryjnych chorób wewnętrznych na Uniwersytecie Bolońskim. Jego głównym obszarem badań jest endokrynologia małych zwierząt. Jego lista publikacji obejmuje ponad 100 artykułów w recenzowanych czasopismach i 10 rozdziałów w książkach. Jest redaktorem "Veterinaria", recenzowanego czasopisma i zastępcą redaktora Journal of Small Animal Practice. Był prezesem European Society of Veterinary Endocrinology i Italian Society of Veterinary Internal Medicin, a obecnie jest wiceprezesem rady kongresowej ECVIM-CA.  W 2017 r. wraz z dr Feldmanem i dr Petersonem współredagował "Feline Endocrinology" (książkę przetłumaczoną na 6 języków). W 2022 r. zredagował "Diagnostic and therapeutic algorithms in internal medicine for dogs and cats" (książka przetłumaczona na 7 języków). Dr Fracassi prowadził wykłady w 22 krajach.

 Książka federico 1 200x250Książka federico 2 200x250

Allison Gagnonuc davis veterinary medicine logo web

Allison Gagnon, DVM, DACVIM (Cardiology)

Dr Allison Gagnon ukończyła studia weterynaryjne na University of California, Davis School of Veterinary Medicine w 2016 roku. Rok później ukończyła staż rotacyjny na North Carolina State University, a następnie w 2020 roku rezydenturę kardiologiczną i studia magisterskie na Colorado State University. Jest certyfikowanym specjalistą w dziedzinie kardiologii weterynaryjnej. Do 2021 roku pracowała jako wykładowca na Uniwersytecie Cornell’a. Obecnie jest adiunktem na Wydziale Medycyny i Epidemiologii w UC Davis School of Veterinary Medicine. Jej zainteresowania badawcze obejmują obrazowanie serca oraz zaawansowaną diagnostykę i leczenie arytmii.  

Arianna Negrin foto 200x250Logo University of Florida

Arianna Negrin, DVM, PhD, MSE, DECVN, Clinical Associate Professor in Neurology

Dr Negrin dorastała w Padwie, w Wenecji Euganejskiej, we Włoszech i ukończyła Uniwersytet w Padwie w 2003 roku. Po okresie praktyki ogólnej ukończyła roczny staż z neurologii weterynaryjnej w Royal Veterinary College (RVC) w Wielkiej Brytanii. Następnie ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie w Padwie we współpracy z RVC. W 2010 r. dr Negrin przeniosła się na Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie w Hiszpanii, gdzie ukończyła trzyletni staż w dziedzinie neurologii. W 2012 roku została Europejskim Specjalistą Weterynaryjnym w dziedzinie Neurologii (ECVN). Dr Negrin pracowała jako Specialist Consultant lub Head of the Service w Major Neurology Services między Włochami a Wielką Brytanią. W latach 2016-2019 była również profesorem nadzwyczajnym neurologii weterynaryjnej na Uniwersytecie w Nottingham. W 2016 roku otrzymała tytuł specjalisty RCVS w dziedzinie neurologii weterynaryjnej. W 2021 r. ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki specjalnej.

Od 2023 roku dr Negrin jest profesorem nadzwyczajnym na UF. Dr Negrin jest uznanym międzynarodowym specjalistą, często zapraszanym prelegentem na najważniejsze międzynarodowe konferencje oraz autorem międzynarodowych publikacji i książek. Głównymi obszarami zainteresowań dr Negrin są neurologia kotów i neurologiczne stany nagłe. Dr Negrin biegle włada językiem włoskim, angielskim, hiszpańskim i katalońskim. W wolnym czasie uwielbia uczyć się nowych języków i jest wolontariuszką w lokalnej parafii katolickiej wraz z mężem i małą córeczką.

Chiavaccini Ludovica fotoLogo University of Florida

Ludovica Chiavaccini, DVM, DES MS, DACVAA, Clinical Associate Professor in Anaesthesiology

Ludovica Chiavaccini, anestezjolog certyfikowany przez ACVAA, ukończyła Uniwersytet w Pizie w 2003 roku, posiadając certyfikat akupunktury weterynaryjnej w 2004 roku. Po kilku latach praktyki weterynarii koni uzyskała tytuł magistra na Colorado State University (2010) i ukończyła rezydenturę weterynaryjną w zakresie znieczulenia i analgezji na Mississippi State University. Dyplomowana od 2015 roku, Ludovica była adiunktem anestezjologii klinicznej na Uniwersytecie Pensylwanii (2016-2018). Następnie przez kilka lat była częścią zespołu anestezjologicznego na North Carolina State University, zanim dołączyła do University of Florida jako profesor nadzwyczajny anestezjologii klinicznej i leczenia bólu w 2021 roku.

Wpływ Lodovicy wykracza poza środowisko akademickie; jest zastępcą redaktora Elsevier Veterinary Anaesthesia and Analgesia (2018), członkiem zarządu North America Veterinary Anesthesia Society od stycznia 2024 r. oraz instruktorem Narkovet Consulting® LLC od 2016 roku. Ponadto od 2018 r. pełni funkcję konsultanta w zakresie znieczulenia i analgezji weterynaryjnej dla VCA. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zrozumieniu mechanizmów bólu u zwierząt i nowych technikach znieczulenia miejscowo-regionalnego.

Krystle Lynn Reaganuc davis veterinary medicine logo web

Krystle Reagan, DVM, PhD, DACVIM (SAIM)

Krystle Reagan jest adiunktem Wydziału Medycyny Wewnętrznej Małych Zwierząt i współdyrektorką  Weterynaryjnego Centrum Badań Klinicznych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis. Uzyskała tytuł lekarza weterynarii i doktora mikrobiologii na Colorado State University.  Po ukończeniu studiów ukończyła roczny staż rotacyjny dla małych zwierząt w VCA West Los Angeles Animal Hospital, a następnie rezydenturę w zakresie chorób wewnętrznych małych zwierząt na UC Davis i uzyskała certyfikat American College of Veterinary Internal Medicine. Następnie ukończyła staż w zakresie chorób zakaźnych zwierząt towarzyszących, również na UC Davis. Jej obszary badań obejmują rozwój nowych metod diagnostyki i terapii chorób zakaźnych oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji / uczenia maszynowego w podejmowaniu decyzji klinicznych. Jest też założycielką i członkinią Veterinary Medicine Interest Group.

Panos 200x250texas univ logo

Panagiotis G. Xenoulis 
DMV, Dr.med.vet., PhD, cECVCN

Dr Xenoulis jest profesorem nadzwyczajnym chorób wewnętrznych małych zwierząt na Wydziale Nauk Weterynaryjnych Uniwersytetu w Tesalii w Grecji oraz adiunktem na Wydziale Nauk Klinicznych Małych Zwierząt, College of Veterinary Medicine and Biomedical Sciences, Texas A&M University, USA.

Dr Xenoulis ukończył Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach w 2003 roku. W 2004 roku został przyjęty na studia podyplomowe w Laboratorium Przewodu Pokarmowego na Texas A&M University we współpracy z Ludwig-Maximilian Universitat w Monachium w Niemczech. W 2008 r. otrzymał tytuł doktora nauk weterynaryjnych w uznaniu jego badań nad hiperlipidemią u psów. W tym samym roku rozpoczął studia doktoranckie na Texas A&M University, koncentrując się na związku między hiperlipidemią a zapaleniem trzustki u psów, które ukończył w 2011 roku. Za swój wkład jako doktorant na Texas A&M University otrzymał nagrody zarówno na poziomie uczelnianym, jak i uniwersyteckim.

W latach 2020-2023 był rezydentem Europejskiego Kolegium Żywienia Weterynaryjnego i Porównawczego (ECVCN). Jego zainteresowania kliniczne i badawcze obejmują zaburzenia żołądkowo-jelitowe u psów i kotów, w szczególności zapalenie trzustki i przewlekłe enteropatie, a także żywienie kliniczne i mikrobiotę jelitową.

Znalazł się w czołówce 1% naukowców na świecie według Composite Citation Index oraz w czołówce 0,28% ekspertów w dziedzinie medycyny psów i kotów wśród ponad 50 000 autorów według Expertscape. Jest autorem lub współautorem ponad 70 recenzowanych publikacji w czasopismach i 30 rozdziałów w książkach, a także zaprezentował ponad 70 abstraktów i zaproszonych wykładów na konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Picture Fabio Procoli 200x250AniCura Italia 

Fabio Procoli
DMV, MVetMed, DipACVIM, DipECVIM-CA (Internal Medicine), MCRVS

Fabio Procoli ukończył studia na Uniwersytecie w Bari we Włoszech w 2003 roku, a następnie przez kilka lat praktykował zarówno we Włoszech jak i Wielkiej Brytanii. Posiada tytuł zarówno Amerykańskiego jak i Europejskiego Towarzystwa weterynaryjnej medycyny wewnętrznej (ECVIM i ACVIM).

Okładka książka Feline Gastro Fabio

Doktor Fabio jest autorem podręcznika „Feline Gastroenterology” wydanego przez wydawnictwo Edra (wyd. 2021), a także autorem i współautorem publikacji w recenzowanych czasopismach krajowych i międzynarodowych z zakresu gastroenterologii i chorób wewnętrznych małych zwierząt. Szczególnym zainteresowaniem darzy patologie układu pokarmowego owczarków (ukończył roczne studia magisterskie w Royal Veterinary College w Londynie dotyczące genetyki przewlekłej enteropatii u owczarków niemieckich).

Ponadto doktor jest wiceprezesem Włoskiego Towarzystwa Chorób Wewnętrznych Małych Zwierząt, wiceprezesem Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii Porównawczej, członkiem Komisji Egzaminacyjnej ECVIM oraz członkiem zarządu Consortium Companion Animal Fecal Microbiota Transplantation Consortium.

Suchodolski str finaltexas univ logo

Jan Suchodolski, DrVetMed, PhD, AGAF, DACVM

Jan S. Suchodolski jest profesorem nadzwyczajnym medycyny małych zwierząt, wicedyrektorem ds. badań oraz kierownikiem nauk o mikrobiomie w Gastrointestinal Laboratory na Texas A&M University, a którym również bronił doktoratu z mikrobiologii. Posiada  tytuł specjalisty immunologa nadany przez Amerykańskie Kolegium Mikrobiologów Weterynaryjnych (American College of Veterinary Microbiologists, ACVM).

Jego badania koncentrują się na opracowywaniu biomarkerów dla chorób żołądkowo-jelitowych oraz podejść terapeutycznych do modulacji mikrobioty jelitowej. Jest autorem i współautorem ponad 360 recenzowanych artykułów z dziedziny gastroenterologii weterynaryjnej oraz badań nad mikrobiomem.

Rejestracja odbywa się poprzez portal edukacyjny VetEdu. Klikając w logo zostaniesz przekierowany do strony, gdzie znajdziesz wszystkie szczegóły.

vetedu-click.png

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet