Innogenics to wyjątkowe laboratorium diagnostyczne założone przez Doktora Geralda Posta, właściciela weterynaryjnej kliniki onkologicznej Veterinary Cancer Center. Czy wiecie co jest takiego niezwykłego w tym miejscu?

W laboratorium Doktora Posta wykorzystuje się analizę ekspresji genów, czyli taką samą metodę, jak w onkologii ludzkiej. Dzięki ustaleniu molekularnego profilu nowotworu psa, typu i podtypu zmiany, a także informacji biomarkerowej, można podjąć właściwą decyzję o celowanej terapii dla czworonoga oraz o rokowaniach co do jego zdrowia i życia. Dzięki tej nowoczesnej metodzie Doktor Post chciałby zapewnić właścicielom zwierząt najlepszą możliwą diagnostykę onkologiczną w przystępnej cenie.

W obecnej chwili w laboratorium Innogenics diagnozuje się nowotwory u psów, jednakże badacze z zespołu Doktora Posta intensywnie pracują nad technikami diagnostycznymi przeznaczonymi również dla kocich pacjentów.

Więcej informacji na: http://theveterinarycancercenter.com/news/innogenics-%E2%80%94genomic-profiling-pets-what-information-can-it-provide

http://innogenics.com/

Klaudia Majcher

Share

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet