W tym roku padł rekord w ilości zgłoszeń na kurs sokolniczy w Czempiniu (woj. Wielkopolskie). Sokolnictwo staje się bowiem ciekawszą alternatywą dla polowań z bronią palną, a jednocześnie sposobem na życie. Na kursie sokolniczym można nauczyć się jak "ułożyć" ptaka, rozpoznać pierwsze objawy chorób a także dowiedzieć się wiele o tradycjach sokolniczych, które są podtrzymywane od tysięcy lat.

Studenci SGGW, przy których uczelni działa również sekcja sokolnicza, postanowili zacząć przygodę z ptakami drapieżnymi i poznać tajniki polowań i chowu tych szlachetnych zwierząt.

Jest to szczególnie dobra okazja dla przyszłych weterynarzy, czyli studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, którzy mają okazję nie tylko zaszczepić w sobie pasję łowiecką, ale także dowiedzieć się wiele na temat obchodzenia się z ptakami drapieżnymi, podstaw ich anatomii i sposobów leczenia.

Wszystko to odbywa się w ostatni weekend sierpnia, a organizowane jest przez Polski Związek Łowiecki.

Czy w parę dni można nauczyć się czegoś, co kształtowało się tysiące lat na terenie całej Azji i Europy? Relacje z kursu już wkrótce.

 

Angelika Łoza

Information Officer w IVSA Warszawa

Share

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet