Thamm finalDouglas H. Thamm, VMD, DACVIM (Oncology)

Colorado State

Dr Thamm jest profesorem onkologii w instytucie Barbara Cox Anthony oraz dyrektorem badań klinicznych w Colorado State University Flint Animal Cancer Center. Jest także członkiem Developmental Therapeutics Section w Comprehensive Cancer Center oraz Cell and Molecular Biology Graduate Program w Colorado State University.

Autor ponad 150 publikacji i 20 rozdziałów w podręcznikach onkologicznych i weterynaryjnych, a także ko-redaktor najnowszej edycji Withrow and MacEwen’s Small Animal Clinical Oncology. Dr Thamm jest ko-redaktorem naczelnym czasopisma naukowego Journal Veterinary and Comparative Oncology. Jego zainteresowania kliniczne i naukowe obejmują nowatorskie terapie nowotworów u zwierząt i ludzi oraz sposoby wdrażania tych terapii w obecne protokoły leczenia.

.

OnkologiaFINAL

PARTNERZY VETCO 2021

Zoetis

Bez tytułu

Onkologia małych zwierząt

 

5 LUTEGO:

  1. Kluczowe rzeczy - procedury, techniki biopsji, określanie stopnia zaawansowania nowotworu, protokoły leczenia Vail
  2. Cytologia nowotworu Thamm

6 LUTEGO:

  1. Nowotwory gruczołu mlekowego Vail
  2. Chłoniaki u psów Thamm

7 LUTEGO:          

  1. Chłoniaki u kotów - nowe strategie Vail
  2. Odpowiedź nowotworu na chemioterapię terapię. Jak postępować? Thamm

Q&A LIVE - ZOOM, GODZ. 19:00

 

12 LUTEGO:       

  1. Kostniakomięsaki u psów Vail
  2. Guzy z komórek tucznych Thamm

13 LUTEGO:       

  1. Nowotwory wątroby i układu endokrynologicznego Vail
  2. Naczyniakomięsak u psów - nowe terapie Thamm

14 LUTEGO:       

  1. Analiza przypadków cz. I Thamm & D. Vail
  2. Analiza przypadków cz. II Thamm & D. Vail

Q&A LIVE - ZOOM, GODZ. 19:00

 

Vail 2David M. Vail, Diplomate ACVIM (Oncology) 

wisconsin maddison

Profesor i przewodniczący działu onkologii porównawczej w Instytucie Barbara A. Suran School of Veterinary Medicine oraz Carbone Comprehensive Cancer Center University of Wisconsin-Madison.

Dr. Vail uzyskał tytuł lekarza weterynarii na University of Saskatchewan w 1984 roku. Następnie ukończył staż z zakresu chirurgii i chorób wewnętrznych małych zwierząt na Colorado State University (CSU), po czym praktykował w rodzimej zachodniej Kanadzie przez dwa lata. W 1990 roku ukończył rezydenturę z zakresu onkologii medycznej w Animal Cancer Center na CSU. Obecnie jest profesorem i przewodniczącym działu onkologii porównawczej w Instytucie Barbara A. Suran na University of Wisconsin-Madison oraz członkiem UW Carbone Comprehensive Cancer Center. Dr Vail opublikował ponad 150 artykułów naukowych oraz 50 rozdziałów w specjalistycznych podręcznikach dotyczących onkologii porównawczej i weterynaryjnej. David jest ko-redaktorem podręcznika Small Animal Clinical Oncology.  W przeszłości był prezydentem Veterinary Cancer Society, przewodniczącym Scientific Advisory Boards w Morris Animal Foundation oraz American College of Veterinary Internal Medicine Foundation, prezydentem Canine Comparative Oncology oraz Genomics Consortium (CCOGC), a także edytorem w czasopiśmie naukowym North American Journal w dziale Veterinary and Comparative Oncology. Jest założycielem konsorcjum Comparative Oncology Trials.  Dr Vail został nagrodzony Mark L. Morris Sr. Distinguished Research Award oraz Pfizer Award for Veterinary Research Excellence.

.

Jak będzie wyglądała konferencja w praktyce? 

1. Konferencja odbędzie się w formie nagranych wcześniej wykładów (prezentacja pptx wraz z głosową narracją wykładowcy) do obejrzenia na VetEdu, po zalogowaniu się na swoim koncie.

2. Wykłady dostępne będą w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej do wyboru, z możliwością swobodnego przełączania pomiędzy nimi w trakcie nagrania.

3. Aby umożliwić Państwu maksymalne przyswajanie wiedzy, udostępniać będziemy na VetEdu dwa wykłady dziennie (ok. 2h) przez dwa kolejne weekendy:
5-7 lutego (pt. - niedz.),
12-14 lutego 
(pt. - niedz.)

Tematy udostępniane w poszczególnych dniach znajdują się w zakładce PROGRAM.

4. Wykłady udostępniane będą na VetEdu zaraz po północy.

5. Po każdym weekendzie wykładowym (7 oraz 14 lutego) spotkamy się o godz. 19:00 na platformie ZOOM na sesje pytań i odpowiedzi (Q&A), podczas której wykładowcy odpowiedzą na wcześniej zadane przez Państwa pytania dotyczące omówionych wykładów. Sesje Q&A zostaną nagrane i udostępnione do obejrzenia później. Będą na Państwa kontach na VetEdu przez cały czas, w zakładce Moje filmy.

6. Pytania do prelegentów prosimy zostawiać na VetEdu najpóźniej do godz. 15:00 ostatniego dnia każdego weekendu wykładowego (niedziela), wtedy będziemy mieć możliwość przekazania ich na czas wykładowcom. Pytania będzie można zadać również na żywo, przy czym odpowiedzi na nie będą udzielane w drugiej kolejności.   

7. Wszystkie szczegóły techniczne i dane do logowania do platformy zoom zostaną przekazane Państwu na bieżąco za pomocą maila.

8. Każdy wykład będzie dostępny przez 72h od jego zamieszczenia na VetEdu.

9. Na dzień przed prezentowanym wykładem otrzymacie Państwo na swoją skrzynkę mailową prezentację w wersji polskiej w formacie pdf. Będziecie mogli zapoznać się z materiałem wcześniej, czy w razie potrzeby go wydrukować. 

10. Certyfikat dostępny jest w formie elektronicznej w zakładce Moje szkolenia, do pobrania w ciągu 30 dni od zakończenia konferencji, po prawidłowym rozwiązaniu Quizu ułożonego przez wykładowców i składającego się z pytań testowych z zakresu tematyki omawianej w trakcie wykładów.

Rejestracja dla polskich lekarzy weterynarii odbywa się poprzez portal edukacyjny VetEdu. Klikając w logo zostaniesz przekierowany do strony VetEdu, znajdziesz tam wszystkie szczegóły.  

vetedu-click.png 

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet