Kongresy WSAVA (World Small Animal Veterinary Association) oraz FECAVA (Federation of European Companion Animal Veterinary Associations) to największe na świecie konferencje dla lekarzy weterynarii zajmujących się małymi zwierzętami, które od lat cieszą się ogromną popularnością, dzięki wysokiemu poziomowi wykładów i starannemu przygotowaniu. Jednym z kandydatów do przygotowania Kongresu w 2017 roku jest Polska.

Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt od ponad 15 lat jest członkiem Europejskiej i Światowej Federacji Lekarzy Małych Zwierząt. Stąd zrodził się pomysł na zgłoszenie naszego kraju jako kandydata na 2017 rok, przy czym PSLWMZ zaproponowało organizację połączonych Kongresów Światowego (WSAVA) i Europejskiego (FECAVA). Na dzień dzisiejszy, gospodarzem tego wydarzenia miałby być Kraków. Kongresy WSAVA odbywają się co roku od 1961 roku (obecnie obowiązuje zasada, że Europa, Afryka i Bliski Wschód mogą ubiegać się o miano gospodarza Kongresu raz na 3 lata; do 2016 roku lokalizacje zostały już uzgodnione). Kongresy FECAVA odbywają się tylko w Europie od 1999 roku i zazwyczaj połączone z Kongresem WSAVA, jeśli ten organizowany jest na Starym Kontynencie . W 2011 roku WSAVA obchodziła swoje 50. urodziny.

Miejscem, w którym miałby odbyć się Kongres jest nowoczesne Centrum Konferencyjne ICE. Jego otwarcie przewidywane jest na 2014 rok. Więcej na temat Centrum można przeczytać pod tym adresem: http://www.icekrakow.pl/informacje/o-ice.


Głosowanie, które rozstrzygnie który kraj w 2017 roku zostanie gospodarzem Kongresu, odbędzie się w marcu 2013 roku. Więcej na temat organizacji Kongresu przez Polskę można przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym, który zamieszczony jest na profilu na Facebooku:
http://www.facebook.com/pages/%C5%9Awiatowy-Kongres-WsavaFecavaPsava-2017-Krak%C3%B3w-Ice/291215070991048
https://docs.google.com/file/d/0B1DEtppwJBrxclAxU1B4Z3JsTjA/edit?pli=1

Dodatkowe źródła:
http://www.pslwmz.org.pl/index.php/aktualnoci/1-aktualnoci/1-wsavafecava-assembly (WSAVA/FECAVA 2011, Szwajcaria)
http://www.biznesweterynaryjny.pl/nr/puls_weterynarii/kongres_wsavafecavabsava_wbirmingham_1215.html
http://www.magwet.pl/index.php?mid=5&menu=1&smenu=0
http://www.wsava.org/Poland.htm

Monika Maksimowicz

Share

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet