pslwmzSerdecznie zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ, który w tym roku odbędzie się w nowoczesnych wnętrzach Centrum Kongresowego Double Tree by Hilton w Warszawie w dniach 13-15 listopada br.

 

 

 

Koleżanki i Koledzy!

Serdecznie zapraszam na XXIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ, który w tym roku organizujemy w nowoczesnych wnętrzach Centrum Kongresowego Double Tree by Hilton w Warszawie w dniach 13-15 listopada br.

Co nowego czeka Państwa w tym roku? Przede wszystkim nowa lokalizacja naszego Kongresu. Wychodząc naprzeciw Państwa sugestiom Zarząd Stowarzyszenia zdecydował o zmianie lokalizacji Kongresu. Czterogwiazdkowy Hotel Double Tree by Hilton to dwa lata temu oddany do użytku nowoczesny obiekt kongresowo-hotelowy. Hotel położony jest w prawobrzeżnej Warszawie blisko Wału Miedzeszyńskiego. Do hotelu łatwo dojechać zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Co bardzo ważne dla uczestników Kongresu, obiekt posiada bezpłatny parking dla samochodów! Dla uczestników Kongresu hotel przygotował też specjalną ofertę noclegową.

W piątek 13 listopada w Dniu Przedkongresowym odbędą się liczne warsztaty praktyczne. W tym roku poza okulistyką, ortopedią, stomatologią, zwierzętami egzotycznymi czy warsztatami z Kliniki XP pojawią się zajęcia praktyczne z medycyny regeneracyjnej oraz warsztaty "Mikroskop mój najlepszy diagnostyczny przyjaciel - hematologia, onkologia, dermatologia (dla początkujących i zaawansowanych)".

W piątkowy wieczór Akademia Biznesu Weterynaryjnego, której sponsorem będzie firma Vetoquinol.

Kolejny dzień Kongresu sobota 14 listopada od godziny 7.00 rano rozpoczynają zajęcia Master Class. To nowość na Kongresie. Wąska grupa uczestników będzie miała okazję porozmawiać z autorytetami z zakresu okulistyki, ortopedii, stomatologii oraz radiologii. W dalszej części tego dnia planujemy trzy Sesje wykładowe dla lekarzy oraz jedną dla personelu średniego. Wśród zaproszonych gości są tak znamienite nazwiska jak światowej sławy ortopeda prof. Ross H. Palmer z USA czy okulista prof. Frans C. Stades z Holandii. Na zaproszenie firmy Virbac przyjeżdża znany europejski dermatolog dr Pascal Prelaud z Francji. W Sesji Idexx/Eskulap Gliwice poświęconej diagnostyce klinicznej wysłuchamy prof. Federico Sacchini z Włoch i dr Wojciecha Hildebranda. Sobotni wykład z neurologii wygłosi prof. Gualtiero Gandini z Bolonii we Włoszech natomiast wykład z chorób zakaźnych, w tym roku nt. leptospirozy przedstawi dr. Elżbieta Mikulska-Skupień, zaproszona przez firmę MSD. Po raz pierwszy mamy na naszym Kongresie Dzień Ukraiński. Zza naszej wschodniej granicy przyjeżdżają: endokrynolog, dr Natalia Ignatenko oraz chirurg, dr Pavlo Pulniashenko. Osobiście byłem na jednym z wykładów dr Natalii Ignatenko na Kongresie FECAVA w Monachium i jestem pod dużym wrażeniem jej praktycznej wiedzy.

W Sesji dla personelu średniego, której Sponsorem jest jak co roku firma Hill's, planujemy wykłady z dermatologii - dr hab. Iwona Taszkun, żywienia - dr Michał Jank, stomatologii - lek. wet. Katarzyna Jodkowska oraz rozrodu - prof. Wojciech Niżański. Wykłady te na pewno zaciekawią również wielu lekarzy.

W sobotni wieczór razem z firmą Hill's i Zoetis bardzo serdecznie zapraszamy na uroczysty bankiet. Na pewno Państwo przypominacie sobie telewizyjną reklamę Balu Sylwestrowego organizowanego w tym hotelu. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i liczne niespodzianki.

Niedziela, 15 listopada, to ostatni dzień naszego Kongresu. W tym dniu planujemy 4 Sesje wykładów dla lekarzy weterynarii. W Sesji chorób kotów pojawią się dr Jerzy Gawor, Wojciech Hildebrand oraz znany duet dermatolożek: Joanna Karaś-Tęcza i Dorota Pomorska-Handwerker. Okulistykę poprowadzą animatorzy tej Sesji, lek. wet. Jacek Garncarz oraz prof. Ireneusz Balicki. Poza nimi wspomniany wcześniej prof. Frans C. Stades oraz inni krajowi okuliści, lek. wet. Marzena Pawlicka, lek. wet. Marcin Pikiel oraz lek. wet. Paweł Stefanowicz. W Sesji ortopedycznej królować będzie prof. Ross H. Palmer. W Sesji neurologicznej poza wykładami prof. Federico Sacchiniego wykład wygłosi dr Marcin Wrzosek z Wrocławia.

Cały nasz Kongres to kilkadziesiąt interesujących wykładów. Na pewno znajdziecie interesujące Państwa tematy. Jak co roku podczas Kongresu, poza wykładami, oferujemy Państwu kontakt z kilkudziesięcioma firmami, które zaprezentują najnowsze osiągnięcia z zakresu farmacji i żywienia małych zwierząt oraz sprzęt niezbędny do prowadzenia praktyki weterynaryjnej.

Jak co roku istnieje możliwość rejestracji na poszczególne dni kongresu. Zapisy rozpoczynamy od 1 lipca br.

W kolejnych tygodniach na naszej stronie internetowej www.pslwmz.pl będzie się pojawiać coraz więcej informacji o Kongresie, dlatego zapraszam do jej częstego odwiedzania.

Szczegółowy program Kongresu znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.pslwmz.pl

 

 

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

dr n. wet. Zbigniew Blimke

Prezes PSLWMZ

Share

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet