Please select your page

Susan Little DVMSusan Little, DVM, DABVP

Dr Susan Little uzyskała licencjat na Dalhousie University w Kanadzie w 1983 roku, a pięć lat później dyplom lekarza weterynarii na Ontario Veterinary College, University of Guelph w Kanadzie. Od 1990 roku prowadzi prywatną praktykę dla kotów. W 1997 roku uzyskała świadectwo kwalifikacji Feline Practice, który odnowiła ponownie w 2006 roku. Aktualnie dr Little jest współwłaścicielką dwóch kocich klinik specjalistycznych w Ottawie, w Kanadzie. Ponadto zasiada w zarządzie Winn Feline Foundation, a od 2014 roku jest prezydentem elektem American Association of Feline Practitioners, a także jest konsultantem na platformie internetowej Veterinary Information Network.

Podczas swojej pracy została wielokrotnie wyróżniona prestiżowymi nagrodami, m.in. Canadian Veterinary Medical Association Small Animal Practitioner Award, North American Veterinary Conference Small Animal Speaker of the Year, International Society of Feline Medicine/Hill's Pet Nutrition Award.

Jest redaktorką i współautorką podręcznika The Cat: Clinical Medicine and Management oraz August's Consultations in Feline Internal Medicine.

Sheilah Robertson 1Sheilah A Robertson BVMS (Hons), PhD, DACVAA, DECVAA, DACAW, DECAWBM (WSEL), CVA, MRCVS.

Dr Robertson otrzymała dyplom na Uniwersytecie Glaskow w Szkocji. Po ukończeniu studiów udała się na staż chirurgiczny z ukłonem w kierunku anastezjologii oraz doktoryzowała się na Uniwersytecie w Bristolu. Wykładała na Western College of Veterinary Medicine w Saskatoon w Kanadzie, University of Florida oraz Michigan State University. Spędziła dwa lata na stanowisku zastępcy dyrektora w Amerykańskim Stowarzyszeniu Lekarzy Weterynarii na oddziale zajmującym się dobrostanem zwierząt. W 2014 roku otrzymała certyfikat z medycyny zwierząt schroniskowych na Uniwersytecie we Florydzie.

Do jej zainteresowań naukowych należy ocena stopnia bólu u kotów, psów, koni, zastosowanie opioidów u kotów oraz konstruowanie protokołów anestezjologicznych u pacientów pediatrycznych, przy rozległych zabiegach sterylizacyjnych oraz kastracji i sterylizacji. Należała do zespołu specjalnego ds. kontroli rozrodczości zwierząt stowarzyszenia lekarzy weterynarii specjalizujących się w medycynie weterynaryjnej w schroniskach i jest członkiem komitetu zajmującego się dobrostanem w American Association of Feline Practitioners (AAFP). Była również członkiem komitetu tworzącego wytyczne związane z tematyką pielęgnacji kotów (Feline Nursing Guidelines), a obecnie jest współprzewodniczącą grupy zadaniowej ds. wytycznych dotyczących anastezji kotów. Jest również współautorką wytycznych dotyczących leczenia bólu u psów i kotów (Pain Management Guidelines) stworzonych z ramienia AAFP oraz American Animal Hospital Association w 2015 roku.

W 2017 została dyrektorem naczelnym w Lap of Love Veterinary Hospice, stowarzyszającym ponad 100 weterynarzy specjalizujących się w opiece geriatrycznej 

bony.jpg

Tellvet

megavet

wsava