Please select your page

Sheilah Robertson 1Sheilah A Robertson BVMS (Hons), PhD, DACVAA, DECVAA, DACAW, DECAWBM (WSEL), CVA, MRCVS.

Dr Robertson otrzymała dyplom na Uniwersytecie Glaskow w Szkocji. Po ukończeniu studiów udała się na staż chirurgiczny z ukłonem w kierunku anastezjologii oraz doktoryzowała się na Uniwersytecie w Bristolu. Wykładała na Western College of Veterinary Medicine w Saskatoon w Kanadzie, University of Florida oraz Michigan State University. Spędziła dwa lata na stanowisku zastępcy dyrektora w Amerykańskim Stowarzyszeniu Lekarzy Weterynarii na oddziale zajmującym się dobrostanem zwierząt. W 2014 roku otrzymała certyfikat z medycyny zwierząt schroniskowych na Uniwersytecie we Florydzie.

Do jej zainteresowań naukowych należy ocena stopnia bólu u kotów, psów, koni, zastosowanie opioidów u kotów oraz konstruowanie protokołów anestezjologicznych u pacientów pediatrycznych, przy rozległych zabiegach sterylizacyjnych oraz kastracji i sterylizacji. Należała do zespołu specjalnego ds. kontroli rozrodczości zwierząt stowarzyszenia lekarzy weterynarii specjalizujących się w medycynie weterynaryjnej w schroniskach i jest członkiem komitetu zajmującego się dobrostanem w American Association of Feline Practitioners (AAFP). Była również członkiem komitetu tworzącego wytyczne związane z tematyką pielęgnacji kotów (Feline Nursing Guidelines), a obecnie jest współprzewodniczącą grupy zadaniowej ds. wytycznych dotyczących anastezji kotów. Jest również współautorką wytycznych dotyczących leczenia bólu u psów i kotów (Pain Management Guidelines) stworzonych z ramienia AAFP oraz American Animal Hospital Association w 2015 roku.

W 2017 została dyrektorem naczelnym w Lap of Love Veterinary Hospice, stowarzyszającym ponad 100 weterynarzy specjalizujących się w opiece geriatrycznej 

Share

bony.jpg

Tellvet

megavet

wsava