Please select your page

coutoProfesor C. Guillermo Couto, DVM, DipACVIM;

Obraz2

Prof. Couto przez 12 lat był profesorem chorób wewnętrznych i onkologii na Ohio State University oraz przez 5 lat na Buenos Aires University. Jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinach onkologii, hematologii i medycyny psów rasy greyhound.

Studia weterynaryjne ukończył w 1976 roku na Buenos Aires University w Argentynie, następnie odbył rezydenturę z onkologii na University of California w Davis. Jako jeden z nielicznych lekarzy weterynarii na całym świecie jest podwójnie dyplomowanym specjalistą DACVIM - w zakresie onkologii i chorób wewnętrznych. Przez ponad 30 lat wykładał na Ohio State University. Jest on znanym na całym świecie specjalistą medycyny chartów, a w szczególności rasy greyhound. Wcześniej był dyrektorem Greyhound Health and Wellness Center, Transfusion Medicine Service oraz Blood Bank na Ohio State University. Obecnie jest jednym z dziesięciu specjalistów AAHA w klinice referencyjnej Metzger Animal Hospital w Pensylwanii oraz konsultantem na platformie VetO'Clock.

Jest współautorem powszechnie znanego i niezwykle praktycznego podręcznika Choroby wewnętrzne małych zwierząt, opracowanego razem z prof. Richardem W. Nelsonem, a także autorem ponad 300 publikacji i rozdziałów w książkach weterynaryjnych.

post

Doktor Gerald Post, DVM, MEM, DipACVIM;

Obraz1

Właściciel onkologicznej kliniki weterynaryjnej The Veterinary Cancer Center w Norwalk w stanie Connecticut, USA. Jest także jednym z zaledwie dwustu dyplomowanych onkologów w Stanach Zjednoczonych.

W 1983 roku dr Post ukończył z wyróżnieniem Cornell University, a następnie, w 1988 roku, uzyskał dyplom lekarza weterynarii na University of Minnesota. Trzy lata później odbył rezydenturę w Animal Medical Center w Nowym Jorku na oddziale onkologii. W 1992 roku stał się dyplomowanym onkologiem American College of Veterinary Internal Medicine.

Dr Post jest autorem wielu artykułów i podręczników dotyczących onkologii oraz hematologii. Został uznany za jednego z najlepszych lekarzy weterynarii w rejonie metropolii nowojorskiej. Ostatnio, wraz ze współpracownikami, opublikował badania naukowe na temat zaawansowanego leczenia chłoniaka B- i T-komórkowego u psów. Dr Post szczególnym zainteresowaniem darzy onkologię porównawczą.

Jego nowe laboratorium - Innogenics - to laboratorium referencyjne w zakresie genomiki. To miejsce, gdzie lekarze weterynarii i właściciele zwierząt cierpiących na nowotwory mogą zgłosić się, aby dokonać analizy guza w przystępnej cenie. To pierwsza firma, która oferuje uzyskanie informacji o spersonalizowanych biomarkerach oraz genomie z możliwościami dopasowanego leczenia.

Dr Post prywatnie jest właścicielem dwóch psów - buldożka francuskiego Loli i rottweilera Luciusa.

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet