Please select your page

coutoProfesor C. Guillermo Couto, DVM, DipACVIM;

Obraz2

Prof. Couto przez 12 lat był profesorem chorób wewnętrznych i onkologii na Ohio State University oraz przez 5 lat na Buenos Aires University. Jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinach onkologii, hematologii i medycyny psów rasy greyhound.

Studia weterynaryjne ukończył w 1976 roku na Buenos Aires University w Argentynie, następnie odbył rezydenturę z onkologii na University of California w Davis. Jako jeden z nielicznych lekarzy weterynarii na całym świecie jest podwójnie dyplomowanym specjalistą DACVIM - w zakresie onkologii i chorób wewnętrznych. Przez ponad 30 lat wykładał na Ohio State University. Jest on znanym na całym świecie specjalistą medycyny chartów, a w szczególności rasy greyhound. Wcześniej był dyrektorem Greyhound Health and Wellness Center, Transfusion Medicine Service oraz Blood Bank na Ohio State University. Obecnie jest jednym z dziesięciu specjalistów AAHA w klinice referencyjnej Metzger Animal Hospital w Pensylwanii oraz konsultantem na platformie VetO'Clock.

Jest współautorem powszechnie znanego i niezwykle praktycznego podręcznika Choroby wewnętrzne małych zwierząt, opracowanego razem z prof. Richardem W. Nelsonem, a także autorem ponad 300 publikacji i rozdziałów w książkach weterynaryjnych.

Share

bony.jpg

Tellvet

megavet

wsava