Please select your page

Hillary JacsonHilary Jackson, BVM&S, ARPS, DVD, DipACVD, DipECVD, MRCVS

ICADA FINAL

Hilary Jackson ukończyła studia na Royal (Dick) School of Veterinary Studies w Edynburgu, gdzie wróciła później by ukończyć rezydenturę z zakresu dermatologii weterynaryjnej. Następnie pracowała w środowisku akademickim (na University of Bristol i North Carolina State University), a obecnie przyjmuje w prywatnej praktyce na oddziale Dermatology Referral Service w Glasgow.

Jej głównymi zainteresowaniami jest psie atopowe zapalenie skóry i alergie pokarmowe. Jest ona również członkiem międzynarodowego komitetu atopowych chorób u zwierząt (the International Committee for Atopic Diseases in Animals).

.

Rosanna MarsellaRosanna Marsella, DVM, DACVD, Professor of Small Animal Clinical Sciences 

University of Florida logo

Dr Marsella ukończyła studia weterynaryjne na University of Milano we Włoszech w 1991. Od 1996 roku jest specjalistą amerykańskiej szkoły dermatologii weterynaryjnej (American College of Veterinary Dermatology) oraz członkiem University of Florida (UF) od 1997. Obecnie zajmuje stanowisko profesorskie na UF i jest dyrektorem laboratorium dermatologii porównawczej. Jest byłym prezydentem amerykańskiej szkoły dermatologii weterynaryjnej.

Dr Marsella jest członkiem honorowym międzynarodowej jednostki zajmującej się psim atopowym zapaleniem skóry i byłym edytorem Veterinary Dermatology oraz nowego BSAVA Dermatology Manual. Jest ona autorką ponad 150 artykułów i wielu rozdziałów w fachowej literaturze weterynaryjnej. Badania naukowe przeprowadzane przez Dr Marsellę skupiają się na patogenezie psiego atopowego zapalenia skóry i pracy nad nowymi terapiami. Opracowała ona model psiego atopowego zapalenia skóry, który odwzorowuje kliniczne i immunologiczne cechy tej choroby u ludzi oraz u psów. W związku z tym projektem, była również profesorem przez 3 lata w College of Medicine, Dermatology Department, gdzie współpracowała z lekarzami medycyny ludzkiej w celu stworzenia badań porównawczych. Gdy nie pracuje, jeździ konno w lesie na koniach andaluzyjskich, pływa lub trenuje tango argentyńskie.

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet