Please select your page

Ronald LiRonald Li, DVM, MVetMed, PhD, DACVECC

ucdavis logo

Dr Ronald Li jest doktorem habilitowanym w University of California, Davis. Jego zainteresowania obejmują badania na temat przekazywania sygnałów w płytkach krwi oraz zewnątrzkomórkowych pułapek neutrofilowych w sepsie i zakrzepicy. Zainteresowania kliniczne dr Li to postępowanie w niewydolności oddechowej, zakrzepicy i nabytych koaguloapatiach.

Dr Li ukończył studia na Ontario Veterinary College, University of Guelph w 2009 roku, a rok później ukończył staż rotujący w Toronto, w Kanadzie. Dr Li następnie odbył rezydenturę z zakresu stanów nagłych i intensywnej terapii oraz studia magisterskie w Royal Veterinary College (University of London) w 2011 roku. W 2014 roku otrzymał tytuł amerykańskiego specjalisty z zakresu stanów nagłych i intensywnej terapii. W grudniu 2017 Dr. Li obronił swoją pracę doktorską na UC Davis w Kalifornii i od tego czasu jest głównym badaczem w laboratorium Comparative Platelet and Neutrophil Physiology Laboratory na uniwersytecie UC Davis.

SternJoshua A. Stern, DVM, PhD, Diplomate ACVIM (Cardiology) 

ucdavis logo

Joshua Stern jest doktorem habilitowanym w dziedzinie kardiologii na University of California, Davis. Obecnie pełni funkcję szefa oddziału kardiologii i dyrektora Kliniki Małych Zwierząt w uniwersyteckim szpitalu UC Davis Veterinary Medical Teaching Hospital. Pracuje w tamtejszej klinice oraz jest członkiem Centrum Zdrowia Zwierząt Towarzyszących. Jego kliniczne zainteresowania to mechanizmy powstawania arytmii, dziedziczne choroby serca oraz zachowawcze leczenie chorób serca.

Dr Stern jest aktywnym naukowcem w dziedzinie kardiologii weterynaryjnej, genetyce psów oraz farmakogenomice. Zarządza kardiologicznym laboratorium genetycznym, gdzie szkoli absolwentów oraz rezydentów kardiologii. Dr Stern jest autorem ponad 70 publikacji, często wykłada na międzynarodowych wydarzeniach dotyczących kardiologii weterynaryjnej i genetyki. Jest zastępcą redaktora w piśmie naukowym Journal of Veterinary Cardiology oraz członkiem Small Animal Advisory Board w Morris Animal Foundation. 

Jest absolwentem Ohio State University College of Veterinary Medicine, gdzie także odbył staż rotacyjny z chorób małych zwierząt. Dr Stern ukończył rezydenturę z zakresu kardiologii na North Carolina State University oraz otrzymał tytuł doktora dzięki swoim badaniom w weterynaryjnym laboratorium kardiologicznym na Washington State University.

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet