Please select your page

Vitalaru

Bogdan Alexandru Vitalaru, DVM, PhD, Assistant Professor

dialivet

Doktor Bogdan Alexandru Vitalaru w 2004 roku ukończył studia weterynaryjne, a pięć lat później doktorat na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Bukareszcie. W 2008 roku rozpoczął tam pracę jako asystent, a następnie w 2016 roku objął stanowisko adiunkta.

Wraz z upływem lat napisał ponad 100 artykułów naukowych na tematy związane z chirurgią onkologiczną, dializą, hemodializą i nagłymi przypadkami. A jego ostatnia książka całkowicie poświęcona dializie otrzewnowej małych zwierząt zostanie wydana w języku angielskim w Bułgarii, Turcji i w Polsce.

We współpracy z BBraun Romania oraz Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej otworzył pierwszą weterynaryjną klinikę hemodializowań w Rumunii, którą jednocześnie jest jedną z nielicznych w Europie Wschodniej. Jest również założycielem oraz przewodniczącym Rumuńskiego Stowarzyszenia Nefrologii Weterynaryjnej – Hemodialivet. W ciągu ostatnich siedmiu lat był wykładowcą dla Hills Romania i KTL w zakresie nefrologii, urologii i leczenia nerkozastępczego, a od 2015 roku kieruje Departamentem Oddziałów Ratunkowych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Bukareszcie.

Dr. Vitalaru w 2015 roku otrzymał nagrodę - AMVAC / RoSAVA, Sinaia za ustawiczne kształcenie medyczne oraz uzyskał tytuł Mówcy Roku. Jest współautorem publikacji takich jak: Cat life, 2015, Romanian Journal of Veterinary Orthopaedics and Imagistic, 2015, Romanian Journal of Veterinary Medicine & Pharmacology, 2016 oraz zdobywcą nagrody specjalnej za najlepszą inicjatywę weterynaryjną - Innowacja w zdrowiu.

neska

Lek. wet. Agnieszka Neska-Suszyńska

logo 02 kopia1

Lek. wet. Agnieszka Neska-Suszyńska specjalizuje się w leczeniu pacjentów z chorobami nerek  i dróg moczowych, a także w leczeniu chorób o podłożu endokrynologicznym. W swojej Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej na warszawskim Ursynowie konsultuje przypadki nefrologiczne z całej Polski, zapewniając nowoczesną i kompleksową diagnostykę oraz zaawansowane metody leczenia, z terapią nerkozastępczą (hemodializy) włącznie.

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie, który ukończyła w 2006 roku, następnie pogłębiając swoje umiejętności pod okiem najlepszych amerykańskich internistów z kliniki AMC w Nowym Jorku oraz Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis, gdzie w asystowała w pionierskich badaniach klinicznych, konsultowała nietypowe przypadki zaburzeń nefrologicznych i  zatruć oraz  przeprowadzała specjalistyczne terapie uwzględniające hemodializę i inne techniki detoksykacyjne.    

Zainteresowania naukowe: techniki detoksykacyjne, transplantacje nerek, choroby kłębuszkowe nerek, niedokrwistość tła nerkowego.

bony.jpg

Tellvet

megavet

wsava