Please select your page

cole

Profesor Lynette Cole, DVM, MS, DipACVD;

Obraz4

Prof. Cole uzyskała dyplom lekarza weterynarii na University of Tennessee, a tytuł magistra na Ohio State University. Następnie w latach 1994-1997 odbyła rezydenturę na Ohio State University.

Jej zainteresowania naukowe dotyczą otologii. Jest autorką wielu rozdziałów dotyczących chorób uszu w popularnych podręcznikach, m.in. w Infectious Diseases of the Dog and Cat oraz Small Animal Dermatology. Jest autorką niezwykle istotnego badania w dermatologii weterynaryjnej "Primary Secretory Otitis Media (PSOM) in the Cavalier King Charles Spaniel".

noxon

Profesor James O. Noxon, DVM, DipACVIM;

Obraz3

Dyplom lekarza weterynarii uzyskał na Colorado State University w 1976 roku. Po dwóch latach praktyk odbył dwuletnią rezydenturę z chorób wewnętrznych małych zwierząt na University of Missouri.

Prof. Noxon obecnie jest profesorem nauk klinicznych, pracuje jako dermatolog w Veterinary Medical Center oraz prowadzi sekcję dermatologiczną na Iowa State University. Ponadto jest nauczycielem dermatologii na University of Prince Edward Island, Washington State University oraz Oregon State University. Jest podwójnym laureatem Carl J. Norden Distinguished Teaching Award. Jest także dyplomowanym specjalistą ACVIM w zakresie chorób wewnętrznych małych zwierząt i byłym prezydentem American Academy of Veterinary Dermatology.

Jego zainteresowania badawcze obejmują patogenezę i leczenie ziarniniaka z wylizywania, kontrolę grzybicy w środowisku, otologię oraz nowoczesne sposoby nauki - komputerowe przypadki kliniczne i symulacje.

Dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker

Specjalista chorób psów i kotów. Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie w 1999 roku. Następnie odbyła staż doktorancki na Wydziale Medycyny w Zakładzie Alergologii Uniwersytetu Lund (Szwecja).

Pracę doktorską dotyczącą nowoczesnych metod pomiaru endotoksyn bakteryjnych obroniła w 2004 roku na swojej macierzystej uczelni. Przez osiem lat pracowała na stanowiskach asystenta i adiunkta w Zakładzie Diagnostyki Klinicznej i Dermatologii Weterynaryjnej, gdzie zajmowała się pracą naukową, kliniczną oraz kształceniem studentów. W tym czasie odbyła też trzystopniowy kurs z zakresu dermatologii na Europejskim College'u Dermatologii Weterynaryjnej w Wiedniu oraz uczestniczyła w wielu konferencjach dotyczących tego tematu na całym świecie.

Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji, organizatorką licznych konferencji krajowych i zagranicznych z zakresu dermatologii, alergologii oraz medycyny psów i kotów.

Obecnie jest właścicielką Lubelskiej Polikliniki Weterynaryjnej, gdzie konsultuje głównie przypadki dermatologiczne, endokrynologiczne i alergologiczne. Prowadzi również liczne kursy z tego zakresu dla lekarzy weterynarii.

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet