Please select your page

frank verstraeteucdavis

Frank J. M. Verstraete, DrMedVet, BVSc (Hons), MMedVet, DAVDC, DECVS, DEVDC (Chief of Service), Professor

Prof. Verstraete ukończył studia weterynaryjne na University of Gent w Belgii. Na studia podyplomowe wyjechał do Republiki Południowej Afryki. Na University of Pretoria odbył rezydenturę z chirurgii małych zwierząt. W 1987 roku, kiedy w USA utworzono Academy of Veterinary Dentistry, był jej jedynym członkiem spoza Ameryki Północnej. Prof. Verstraete jest dyplomowanym członkiem European Veterinary Dental College, American Veterinary Dental College oraz European College of Veterinary Surgeons. Od końca 1994 roku związany z UC Davis, gdzie obecnie zajmuje stanowisko profesora stomatologii i chirurgii szczękowej. Jest również pracownikiem naukowym w School of Dentistry na UC w San Francisco.

Jego zainteresowania obejmują głównie patologię porównawczą, radiologię oraz chirurgię jamy ustnej. Podręcznik "Oral and Maxillofacial Surgery in Dogs and Cats", którego  jest autorem, to najbardziej znana i najlepsza książka w dziedzinie weterynaryjnej chirurgii stomatologicznej.

Warto dodać, że prof. Frank J. M. Verstraete, wraz z dr Boaz'em Arzi, całkowicie zmienili oblicze stomatologii weterynaryjnej oraz chirurgii twarzowo-szczękowej zwierząt towarzyszących. Współpracując z inżynierami biomedycznymi z UC Davis rozwinęli technikę odnowy fragmentów kości szczęki, które wcześniej zostały utracone przez zwierzę w wyniku urazu bądź procesu nowotworowego. Już w tej chwili co najmniej dziewiętnaście psów z pozytywnym skutkiem skorzystało z tej nowatorskiej metody, dając nadzieję na jej powodzenie również w medycynie ludzkiej.

Share

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet