Please select your page

Deb GrecoPurina

Deborah S. Greco, DVM, PhD, DACVIM

Profesor Deborah Greco jest starszym naukowcem Nestle Purina Petcare, znanym na całym świecie wykładowcą i ekspertem w dziedzinie chorób endokrynologicznych małych zwierząt.

Dyplom lekarza weterynarii zdobyła na University of California w 1982 roku, staż z chorób wewnętrznych i chirurgii małych zwierząt odbyła w latach 1982-1983 na Louisiana State University, a rezydenturę i doktorat z fizjologii oraz farmakologii na Texas A&M University. Profesor Greco jest dyplomowanym specjalistą ACVIM. Przez 12 lat obejmowała stanowisko profesora chorób wewnętrznych małych zwierząt na Colorado State University. Po wielu latach pracy w Animal Medical Center w Nowym Jorku, Profesor Greco dołączyła do Nestle Purina Pet Care jako starszy konsultant.

Była przewodniczącą Society for Comparative Endocrinology (1994-1997) oraz programu ACVIM Forum (1994-1997). Jej obecne zainteresowania badawcze dotyczą niedoczynności tarczycy u psów i terapii dietetycznej cukrzycy u kotów. Jest laureatką nagród w dziedzinie badań naukowych przyznanych przez Pfizer i AAFP.

deboerdwisconsin

Douglas J. DeBoer, BS, DVM, DACVD, Professor of Dermatology

 Prof. Douglas DeBoer jest absolwentem School of Veterinary Medicine na University of California Davis, a kształcenie podyplomowe kontynuował na Michigan State University oraz UC Davis. W 1986 roku rozpoczął pracę na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na University of Wisconsin-Madison, gdzie obecnie zajmuje stanowisko profesora dermatologii. Ponadto często prowadzi wykłady w ramach podyplomowego kształcenia ustawicznego lekarzy weterynarii na całym świecie.

Zainteresowania badawcze i kliniczne Profesora DeBoera koncentrują się na immunologii nawracających i przewlekłych chorób skóry, ze szczególnym uwzględnieniem alergicznych schorzeń skóry u psów i dermatofitozy kotów.

Profesor DeBoer jest dyplomowanym członkiem American College of Veterinary Dermatology i w 2003 roku otrzymał przyznawaną przez to stowarzyszenie nagrodę za wkład w rozwój nauki i edukacji (ACVD Award of Excellence for Contributions to Science and Education). Ponadto był członkiem rady programowej czasopisma American Journal of Veterinary Research and Veterinary Dermatology, a obecnie pełni funkcję przewodniczącego International Committee on Atopic Diseases of Animal.

3

bony.jpg

megavet