Please select your page

BonaguraJohnProfesor John D. Bonagura, DVM, MS, DACVIM

pobrane

W 1974 roku uzyskał tytuł Master of Science (MS) w zakresie fizjologii i farmakologii weterynaryjnej. W tym samym roku ukończył studia weterynaryjne na Ohio State University. Staż z chorób wewnętrznych małych zwierząt odbył w Animal Medical Center w Nowym Yorku, a dwuletnią rezydenturę z kardiologii w Ohio State University Veterinary Hospital.

Profesor Bonagura od ponad trzydziestu lat jest dyplomowanym specjalistą ACVIM w zakresie chorób wewnętrznych i kardiologii. Obecnie pełni funkcję szefa kliniki kardiologii na Ohio State University.

Jego zainteresowania naukowe obejmują echokardiografię, hemodynamikę, kliniczną farmakologię układu krążenia oraz kardiologię porównawczą.

Jest współtwórcą Cardiac Education Group, a także autorem jednego z najlepszych podręczników Kirk's Current Veterinary Therapy, który doczekał się XV edycji.


Cardiac Education Group

Kirk's Current Veterinary Therapy 

Profesor Mark A. Oyama, DVM, DACVIM

logo

Mark Oyama jest profesorem w Katedrze Nauk Klinicznych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, na University of Pennsylvania. Jego główne zainteresowania kliniczne i badawcze koncentrują się na chorobach mięśnia sercowego u psów, chorobach zastawki mitralnej oraz biomarkerach kardiologicznych. Prof. Oyama bierze obecnie udział w kilku projektach badawczych dotyczących właśnie takich biomarkerów u psów i kotów jak również jest zaangażowany w badania nad powiązanymi z serotoniną mechanizmami leżącymi u podłoża chorób zastawek u psów.

Prof. Oyama pełnił funkcję Przewodniczącego Sekcji Kardiologii American College of Veterinary Internal Medicine oraz był członkiem ACVIM Board of Regents jak również NIH - Center for Scientific Review Bioengineering, Technology and Surgical Sciences. Obecnie działa w ramach Institute of Translational Medicine and Therapeutics na University of Pennsylvania.

Prof. Oyama opublikował dotąd 90 artykułów i abstraktów oraz wygłosił przeszło 150 wykładów na konferencjach na całym świecie. Jest członkiem różnych ciał doradczych działających przy wielu firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych oraz laboratoriach diagnostycznych. Ponadto jest redaktorem sekcji poświęconej medynie translacyjnej w Journal of Veterinary Cardiology.

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet