Please select your page

_MG_359021 i 22 września br. ponad 200 lekarzy weterynarii spotkało się w Centrum Szkoleniowym Falenty w celu pogłębienia wiedzy na temat kardiologii małych zwierząt. Podczas dwudniowego cyklu wykładów uczestnicy mieli okazję wysłuchać wybitnych prelegentów z USA - Marka Oyamy oraz Baretta Bulmera. Obaj wykładowcy przekazali infromacje w zrozumiały oraz niezwykle ciekawy sposób, co miało przełożenie w zainteresowaniu i skupieniu widocznych na twarzach słuchaczy.

Tematyka prezentacji przedstawionych w trakcie "Kadiologii małych zwierząt" osiągnęła bardzo wysoki poziom, a dzięki bogatemu doświadczeniu naszych gości zagadnienia zostały omówione nad wyraz szczegółowo. Zarówno dr Oyama, który rozpoczął spotkanie tematem arytmogennej kardiomiopatii prawej komory u psów, jak i dr Bulmer kończąc konferencję wykładem dotyczącym wyników badań klinicznych i ich wpływu na decyzje podejmowane w praktyce lekarskiej, starali się zainteresować słuchaczy bazując na kłopotliwych przypadkach kardiologicznych, ich skutecznej diagnozie oraz najlepszych metodach terapii. Dopełnieniem rozważań był wykład dr n. wet. Urszuli Bartoszuk, która skupiła się na walwuloplastyce balonowej zastawki tętnicy płucnej.

Głęboko wierzymy, że wiedza przekazana przez naszych prelegentów znajdzie praktyczne zastosowanie w Polsce. Z przeprowadzonych w trakcie wykładów ankiet dowiedzieliśmy się, że wielu z obecnych na konferencji lekarzy ocenia przekazaną treść merytorczną jako niezwykle przydatną w dalszej praktyce weterynaryjnej.

Szczególnie chcemy podziękować firmom, które wspierały nas podczas konferencji - Boehringer Ingelheim, IDEXX, Novartis, Eskulap, V.D. White Med, KRKA, Galaktyka, SonoMed, Plus Ultra, Sterimed.

Szczere podziękowania należą się również współorganizatorowi Warszawskiej Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej oraz patronom medialnym - czasopismom "Weterynaria w praktyce" i "Cztery Łapy".

Za udział w konferencji VetCo uczestnicy otrzymali 40 punktów edukacyjnych.

 

Dziękujemy za udział i do zobaczenia na kolejnych konferencjach VetCo!

_MG_3590

DSC_6890

DSC_6924

7B.Photo_24

B.Photo_1341

B.Photo_1361

B.Photo_1141

sponsorzy

Share

bony.jpg

Tellvet

megavet

wsava