Please select your page

IMG_9662

Podczas pięknego majowego weekendu ponad 250 lekarzy weterynarii spotkało się w Centrum Konferencyjnym Falenty na konferencji VetCo, gdzie omawiano zagadnienia dotyczące intensywnej terapii i chorób układu oddechowego małych zwierząt. W trakcie dwóch dni mieliśmy zaszczyt posłuchać legendarnej prof. Rebeki Kirby, matki współczesnej intesywnej terapii, która przez ponad 35 lat tworzyła podstawy tej dyscypliny oraz uczyła studentów, lekarzy i rezydentów na całym świecie. Pani Profesor postanowiła zakończyć swoją międzynarodową karierę właśnie w Polsce, podczas konferencji VetCo. Czujemy się bardzo docenieni tym faktem oraz jesteśmy przekonani, że wykłady Pani Profesor pozostaną na długo w pamięci uczestników - zarówno ze względu na ich praktyczność, jak i fantastyczny sposób prezentacji.

Choroby układu oddechowego i trudne diagnostycznie przypadki zostały omówione przez prof. Lynelle Johnson z UC Davis, w sposób ciekawy, poparty doświadczeniem klinicznym i naukowym. Prof. Johnson jest autorką podręcznika "Clinical Canine and Feline Respiratory Medicine" , która niedługo ukaże się w języku polskimDopełnieniem konferencji był wykład Jakoba Willesena na temat angiostrongylozy psów. Z wykładu prof. Willesena dowiedzieliśmy się m.in., że istnieje wysokie prawdopodobieństwo występowania tego pasożyta w naszym kraju, co potwierdzili niektórzy uczestnicy spotkania.

Szczególne podziękowania należą się firmom, które wsparły tę konferencję, a w szczególności - Bayer, MSD Animal Health, Novartis, KRKA, Biowet Puławy, Kriomedpol, Galaktyka, Głowacki-Vet, ARTWET, Yavo, DogID, Vetopedia.

Dziękujemy również Warszawskiej Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej za współpracę organizacyjną oraz patronom medialnym, miesięcznikom: "Cztery Łapy" i "Weterynaria w praktyce".  Za udział w konferencji VetCo uczestnicy otrzymali 40 punktów edukacyjnych.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne wydarzenia VetCo!

IMG_9771

IMG_9630

firmy_relacja

Więcej zdjęć wkrótce w fotorelacji.

Share

bony.jpg

Tellvet

megavet

wsava