Please select your page

Za nami już kolejna, niezwykle udana konferencja VetCo "Gastroenterologia małych zwierząt w praktyce". Tradycyjnie odbywała się w Centrum Konferencyjnym Falenty, gdzie w dniach 12-13 stycznia pojawiło się ponad 300 uczestników - lekarzy weterynarii, zaproszonych gości oraz sponsorów. Tradycyjnie już, do poprowadzenia wykładów, zaproszeni zostali wybitni amerykańscy prelegenci - jedni z najlepszych specjalistów chorób układu pokarmowego.

W pierwszych dniach stycznia mogliśmy posłuchać prof. Stanley?a Marksa, który już gościł w Polsce oraz prof. Michaela Willarda, który miał okazję pierwszy raz przybyć do naszego kraju. Dodatkowo można było także posłuchać rodzimego specjalisty, którym była Pani dr Magdalena Ostrzeszewicz. Poruszane były m.in. tematy chorób przełyku, jelit, czy długotrwałych wymiotów, które omówił prof. Marks, oraz zajmowaliśmy się wątrobą, trzustką, drogami żółciowymi, bazując na doświadczeniu prof. Willarda, uznanego za najlepszego specjalistę w tej dziedzinie. Wykłady poparte były wieloma przykładami konkretnych przypadków klinicznych z bogatej praktyki obu prelegentów. Natomiast dr Ostrzeszewicz omówiła zaburzenia motoryki żołądka.

Jednym z priorytetów VetCo jest efektywne kształcenie ustawiczne poprzez lepsze wykorzystanie wiedzy prezentowanej podczas wykładów w praktyce klinicznej polskich lekarzy weterynarii. Naszym celem jest, aby wykłady były jak najbardziej interaktywne i aby ich uczestnicy mogli czynnie brać w nich udział. W tym celu został wprowadzony system VetPilot, który umożliwia głosowanie i odpowiadanie na pytania zadawane przez specjalistów, a tym samym na sprawdzenie własnej wiedzy przez uczestników. Dodatkowo, jak zwykle, po każdym wykładzie był czas na zadawanie pytań przez słuchaczy. Po ilości pytań można wnioskować, że wykłady były interesujące, a wiedza, która została w nich zawarta, okazała się bardzo cenna.

Tradycyjnie można było też zapoznać się ofertą firm z branży weterynaryjnej, które urozmaiciły wydarzenie. Szczególnie dziękujemy firmie Purina, która była głównym sponsorem konferencji oraz firmie Idexx stałego sponsora konferencji VetCo. Konferencja Gastroenterologiczna była pierwszą z cyklu, który będzie miał miejsce w tym roku.

Zapraszamy na kolejne:

13-14 kwietnia - Chirurgia i anestezjologia (Howard Seim, Tamara Grubb)

18-19 maja - Intensywna terapia i układ oddechowy (Rebecca Kirby, Lynelle Johnson)

21-22 września - Kardiologia (Mark Oyama, Barret Bulmer)


Po konferencji została przeprowadzona ankieta, w której ponad 100 uczestników podzieliło się z nami opinią o wydarzeniu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że poziom merytoryczny oraz organizacja zostały ocenione bardzo wysoko. Wg 97% uczestników uznało poziom merytoryczny konferencji za bardzo dobry, 3% za przeciętny, natomiast jako słaby nie ocenił nikt! Dostaliśmy już pierwsze sygnały, że wiedza nabyta na wykładach przydaje się w lecznicach. Dziękujemy za zaufanie!

Monika Maksimowicz, Krzysztof Szulc

Podsumowanie_ankiety_Gastro

Share

bony.jpg

Tellvet

megavet

wsava