Please select your page

Międzynarodowa Konferencja VetCo
Endokrynologia małych zwierząt w praktyce
21-22 maja 2011, Falenty k. Warszawy

Drogie Koleżanki i Koledzy

Mam ogromną przyjemność napisać kilka słów podsumowania - jak wielu twierdzihistorycznego wydarzenia, jakim była niewątpliwie Konferencja VetCo „Endokrynologia małych zwierząt w praktyce”. Poświęcona została w całości jednej dziedzinie, i chociażby z tego powodu jest bezprecedensowa. Do tej pory, tematyka endokrynologiczna, stanowiąca przecież spory obszar naszej codziennej praktyki była traktowana nieco po macoszemu.

Bardziej jako dopełnienie, w postaci jednego czy dwóch wykładów, różnego rodzaju sympozjów, niż zwarty blok edukacyjny. Jeszcze nigdy nie poświęcono endokrynologii aż 16 godzin (bardzo praktycznych wykładów) w trakcie jednej konferencji, gdzie wyczerpująco omówiono choroby związane z trzustką, przysadką, tarczycą, przytarczycami oraz nadnerczami. Dodatkowym, a raczej głównym atutem tego wydarzenia byli amerykańscy prelegenci - Richard Nelson oraz Mark Peterson.

Obaj specjaliści należą do absolutnej czołówki światowej weterynarii, nie mając sobie równych w dziedzinie endokrynologii. To niezwykły sukces organizatorów, że przyjęli oni zaproszenie VetCo, i po raz pierwszy w historii odwiedzili Polskę. O najwyższym poziomie merytorycznym świadczy m.in. bezprecedensowy fakt, że sala w Falentach była niemal pełna do końca Konferencji (do godz. 17 w niedzielę!). Ponadto, wykładowcy bardzo chętnie odpowiadali na pytania, a w kuluarach konsultowali trudne przypadki kliniczne.


Dodatkowo, niezaprzeczalnym atutem Konferencji VetCo były komfortowe warunki dla uczestników oraz miła atmosfera w Centrum Konferencyjnym w Falentach, dogodna lokalizacja, hotel, bezpłatny parking oraz wspaniała organizacja i catering. Po ciężkim dniu wykładów uczestnikom należał się odprężający wieczór, który uświetnił zespół Jacka Stefanika, wprowadzając klimaty Buena Vista Social Club.

Konferencja znakomicie wpisała się w obchody Światowego Roku Weterynarii 2011. Jednakże, bez wsparcia sponsorów oraz honorowego patronatu Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej i Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej nie udałaby się to tak dobrze, dlatego serdecznie dziękujemy! Ponadto, VetCo wyraża ogromne podziękowania Redakcji Magazynu Weterynaryjnego za zaangażowanie i szeroką promocję Konferencji.

A już dziś VetCo zaprasza do Falent za rok - na Dermatologię małych zwierząt w praktyce z legendarnym prof. Peterem Ihrke.
Do zobaczenia!

Fotorelacja z imprezy na www.vetco.org

lek. wet. Agnieszka Neska-Suszyńska
Organizator
VetCo – Veterinary Consulting & Control

 

 
Pełna sala uczestników - i tak było aż do godz. 17 w niedzielę!
Dziękujemy za serce do nauki!

 
Bankiet - w artystycznej oprawie zespołu Jacka Stefanika i rytmach
latino.

 
Miła atmosfera oraz znakomita organizacja Konferencji sprzyjały
regeneracji uczestników pomiędzy wykładami.

 
Podziękowanie dla wspaniałych wykładowców za 16 godzin wykładów,
które niewątpliwie zmieniły spojrzenie polskich lekarzy na endokrynologię.
 
     
VetCo Team wraz z prof. R. Nelsonem i M. Petersonem, po
niezwykle udanej Konferencji VetCo.
Wykładowcy w "akcji". Bardzo często dochodziło do interesujących
interakcji pomiędzy pionierami endokrynologii weterynaryjnej.

 
   
 

bony.jpg

Tellvet

megavet

wsava