Jan Trela

Jan Trela jest absolwentem SGGW w Warszawie. Zaraz po studiach dzięki jego wcześniejszym praktykom został przyjęty na staż w Stanach Zjednoczonych. Odbył roczną praktykę a następnie pracował w jednej z najlepszych i najnowocześniejszych klinik dla koni, Alamo Pintado Equine Medical Center w Kalifornii.

Po kilku latach wrócił do Polski. Pracował przez rok w swojej Alma Mater jako chirurg i nauczyciel akademicki. Następnie otrzymał stypendium amerykańskiego stowarzyszenia chirurgów weterynaryjnych i jako pierwszy chirurg z Polski otrzymał szansę odbycia specjalizacji (rezydentury) z chirurgii koni na prestiżowym uniwersytecie w Davis. W 2014 ukończył specjalizację i przyjął posadę na Uniwersytecie UC Davis, kontynuując tym samym swoją pracę kliniczną oraz badania naukowe.

Od kilku lat odbywa liczne podróże w celu podnoszenia swoich umiejętności i poznawania nowych przypadków klinicznych. Regularnie jeździ i operuje w klinikach w Dubaju i Kairze, jak również prowadzi wykłady na konferencjach i zjazdach chirurgicznych na całym świecie. Obecnie odbywa, jako jeden z dwóch chirurgów weterynaryjnych w USA staż w jednym z czołowych ośrodków chirurgii ortopedycznej i medycyny sportowej dla ludzi, na Uniwersytecie Teksańskim w Dallas. Współpraca ma na celu poznawanie nowych technik operacyjnych jak i doszkalanie w zakresie chirurgii ortopedycznej.

Dodatkowe informacje

  • Imię: Jan
  • Nazwisko: Trela
  • Tytuł naukowy: lek. wet.
  • Uczelnia / klinika: Uniwersytet UC Davis
  • Wydarzenia w Polsce:

    MEDYCYNA SPORTOWA KONI 2014

Czytany 1794 razy

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet