Virginia Luis Fuentes

Virginia Luis Fuentes ukończyła Cambridge Veterinary School w 1984 roku. Zanim zaczęła wykładać na Uniwersytecie Edynburskim, odbyła pięcioletnią praktykę i uzyskała tytuł RCVS (Royal College of Veterinary Surgeons) z zakresu radiologii i kardiologii małychzwierząt. W 1992 roku otrzymała stypendium PDSA i pracowała nad swoją pracą doktorską, obejmującą tematykę oceny echokardiograficznej kardiomiopatii rozstrzeniowej. W 1994 roku uzyskała tytuł Specjalisty RCVS w dziedzinie kardiologii weterynaryjnej.

W 1997 roku prof. Luis Fuentes przeniosła się na Uniwersytet Missouri w Kolumbii (USA), gdzie pracowała jako adiunkt, po czym w 2001 roku została adiunktem nadzorującym praktykę studencką na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Stanowym Ohio. W 2004 roku zasiliła kadręuniwersytecką Royal Veterinary College w Londynie.

Jej zainteresowania skupiają się na echokardiografii i chorobach mięśnia sercowego u psów i kotów. Prowadzone przez nią badania dotyczą kardiomiopatii przerostowej u kotów, roli śródbłonka u psów oraz echokardiografii i oceny obrazowania metodą rezonansu magnetycznego niedomykalności zastawki mitralnej.

Poza pracą akademicką prof. Fuentes poświęca czas pracy w klinice kardiologicznej w Queen Mother Hospital. Interesują ją wszystkie aspekty kardiologii, w szczególności choroby serca u kotów i niedomykalność zastawki mitralnej.

Dodatkowe informacje

Czytany 1719 razy

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet