Susan Little

Dr Susan Little uzyskała licencjat na Dalhousie University w Kanadzie w 1983 roku, a pięć lat później dyplom lekarza weterynarii na Ontario Veterinary College, University of Guelph w Kanadzie.  Od 1990 roku prowadzi prywatną praktykę dla kotów. W 1997 roku uzyskała świadectwo kwalifikacji Feline Practice, który odnowiła ponownie w 2006 roku. Aktualnie dr Little jest współwłaścicielką dwóch kocich klinik specjalistycznych w Ottawie, w Kanadzie. Ponadto zasiada w zarządzie Winn Feline Foundation, a od 2014 roku jest prezydentem elektem American Association of Feline Practitioners, a także jest konsultantem na platformie internetowej Veterinary Information Network.

Podczas swojej pracy została wielokrotnie wyróżniona prestiżowymi nagrodami, m.in. Canadian Veterinary Medical Association Small Animal Practitioner Award, North American Veterinary Conference Small Animal Speaker of the Year, International Society of Feline Medicine/Hill?s Pet Nutrition Award.

Jest redaktorką i współautorką nowego podręcznika The Cat: Clinical Medicine and Management, opublikowanego przez wydawnictwo Elsevier w 2012 roku. Ponadto, już w 2015 roku można się spodziewać 7. wydania August's Consultations in Feline Internal Medicine, którego dr Susan Little jest redaktorką.

Dodatkowe informacje

  • Imię: Susan
  • Nazwisko: Little
  • Tytuł naukowy: DVM, DABVP
  • Wydarzenia w Polsce:

    MEDYCYNA KOTÓW 2015

Czytany 1762 razy

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet