Gerald Post

Właściciel onkologicznej kliniki weterynaryjnej The Veterinary Cancer Center w Norwalk w stanie Connecticut, USA. Jest także jednym z zaledwie dwustu dyplomowanych onkologów w Stanach Zjednoczonych.

W 1983 roku dr Post ukończył z wyróżnieniem Cornell University, a następnie, w 1988 roku, uzyskał dyplom lekarza weterynarii na University of Minnesota. Trzy lata później odbył rezydenturę w Animal Medical Center w Nowym Jorku na oddziale onkologii. W 1992 roku stał się dyplomowanym onkologiem American College of Veterinary Internal Medicine.

Dr Post jest autorem wielu artykułów i podręczników dotyczących onkologii oraz hematologii. Został uznany za jednego z najlepszych lekarzy weterynarii w rejonie metropolii nowojorskiej. Ostatnio, wraz ze współpracownikami, opublikował badania naukowe na temat zaawansowanego leczenia chłoniaka B- i T-komórkowego u psów. Dr Post szczególnym zainteresowaniem darzy onkologię porównawczą.

Jego nowe laboratorium - Innogenics - to laboratorium referencyjne w zakresie genomiki. To miejsce, gdzie lekarze weterynarii i właściciele zwierząt cierpiących na nowotwory mogą zgłosić się, aby dokonać analizy guza w przystępnej cenie. To pierwsza firma, która oferuje uzyskanie informacji o spersonalizowanych biomarkerach oraz genomie z możliwościami dopasowanego leczenia.

Dr Post prywatnie jest właścicielem dwóch psów - buldożka francuskiego Loli i rottweilera Luciusa.

Dodatkowe informacje

Czytany 1498 razy

3

bony.jpg

megavet