C. Guillermo Couto

Prof. Couto przez 12 lat był profesorem chorób wewnętrznych i onkologii na Ohio State University oraz przez 5 lat na Buenos Aires University. Jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinach onkologii, hematologii i medycyny psów rasy greyhound.

Studia weterynaryjne ukończył w 1976 roku na Buenos Aires University w Argentynie, następnie odbył rezydenturę z onkologii na University of California w Davis. Jako jeden z nielicznych lekarzy weterynarii na całym świecie jest podwójnie dyplomowanym specjalistą DACVIM - w zakresie onkologii i chorób wewnętrznych. Przez ponad 30 lat wykładał na Ohio State University. Jest on znanym na całym świecie specjalistą medycyny chartów, a w szczególności rasy greyhound. Wcześniej był dyrektorem Greyhound Health and Wellness Center, Transfusion Medicine Service oraz Blood Bank na Ohio State University. Obecnie jest jednym z dziesięciu specjalistów AAHA w klinice referencyjnej Metzger Animal Hospital w Pensylwanii oraz konsultantem na platformie VetO'Clock.

Jest współautorem powszechnie znanego i niezwykle praktycznego podręcznikaChoroby wewnętrzne małych zwierząt, opracowanego razem z prof. Richardem W. Nelsonem, a także autorem ponad 300 publikacji i rozdziałów w książkach weterynaryjnych.

Dodatkowe informacje

  • Imię: C. Guillermo
  • Nazwisko: Couto
  • Tytuł naukowy: DVM, DACVIM (Internal Medicine and Oncology)
  • Uczelnia / klinika: Ohio State University, Buenos Aires University, obecnie Metzger Animal Hospital
  • Lata wizytacji w Polsce: 2016
  • Wydarzenia w Polsce:

    Onkologia i hematologia małych zwierząt 2016

Czytany 1639 razy

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet