Mark E. Peterson

Dr Mark E. Peterson uzyskałtytuł lekarza weterynarii zwyróżnieniem na University of Minnesota w 1976 roku. Poprzeprowadzce do NowegoJorku odbył staż w The Animal Medical Center, jednym znajstarszych i największychszpitali weterynaryjnych naświecie. Następnie ukończyłstudia podyplomowe w dziedzinie endokrynologii i medycyny nuklearnej w New York Hospital - Cornell Medical Center.Uzyskał także certyfikat American College of Veterinary Internal Medicin.

Dr Peterson kieruje oddziałem Endokrynologii na Wydziale Lekarskim w AMC od ponad 30 lat. W międzyczasieprowadził pracę wykładowczą na University of Pennsylvania (1996-2000), jako profesor radiologii w Weill Medical College of Cornell University (1983-2005) oraz adiunkt w New York State College of Veterinary Medicine, Cornell University (1982-1988). W 2005 r. dr Peterson stworzył Animal Endocrine Clinic - specjalistyczny szpital dedykowanydiagnozowaniu i leczeniu psów i kotów z zaburzeniami endokrynologicznymi, w którym osobiście prowadzi większośćpacjentów.

Przez ostatnie 34 lata większość klinicznych i naukowych dokonań dr Petersona skierowana była na temat zaburzeńendokrynologicznych pochodzenia naturalnego u psów i kotów, zwłaszcza cukrzycy, chorób tarczycy i nadnerczy. Dr Peterson opublikował ponad 450 artykułów naukowych w prasie branżowej, rozdziałów książek, i streszczeńnaukowych. Z ponad 250 wykładami na swoim koncie, dr Peterson jest częstym prelegentem na seminariach ikongresach naukowych, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i za granicą.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

  • Imię: Mark E.
  • Nazwisko: Peterson
  • Tytuł naukowy: DVM, DACVIM
  • Uczelnia / klinika: Director at Animal Endocrine Clinic, New York
  • Wydarzenia w Polsce:

    Endokrynologia 2011

Czytany 1798 razy

3

bony.jpg

megavet