Dorota Pomorska-Handwerker

Dr n. wet. Dorota Pomorska - specjalista chorób psów i kotów. Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie w 1999 roku. Następnie odbyła staż doktorancki na Wydziale Medycyny w Zakładzie Alergologii Uniwersytetu Lund (Szwecja).

Pracę doktorską dotyczącą nowoczesnych metod pomiaru endotoksyn bakteryjnych obroniła w 2004 roku na swojej macierzystej uczelni. Przez osiem lat pracowała na stanowiskach asystenta i adiunkta w Zakładzie Diagnostyki Klinicznej i Dermatologii Weterynaryjnej, gdzie zajmowała się pracą naukową, kliniczną oraz kształceniem studentów. W tym czasie odbyła też trzystopniowy kurs z zakresu dermatologii na Europejskim College'u Dermatologii Weterynaryjnej w Wiedniu oraz uczestniczyła w wielu konferencjach dotyczących tego tematu na całym świecie.

Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji, organizatorką licznych konferencji krajowych i zagranicznych z zakresu dermatologii, alergologii oraz medycyny psów i kotów.

Obecnie jest właścicielką Lubelskiej Polikliniki Weterynaryjnej, gdzie konsultuje głównie przypadki dermatologiczne, endokrynologiczne i alergologiczne. Prowadzi również liczne kursy z tego zakresu dla lekarzy weterynarii.

Dodatkowe informacje

 • Imię: Dorota
 • Nazwisko: Pomorska-Handwerker
 • Tytuł naukowy: Dr n. wet.
 • Uczelnia / klinika: Lubelska Poliklinika Weterynaryjna
 • Lata wizytacji w Polsce: 2012, 2015
 • Wydarzenia w Polsce:

  Dermatologia 2012
  Dermatologia 2015

  lpw logo

   

   

Czytany 2068 razy

3

bony.jpg

megavet