Rafał Niziołek

Lek. wet. Rafał Niziołek uzyskał dyplom lekarza weterynarii w 1996 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od razu po studiach podjął się pracy w całodobowej klinice weterynaryjnej w Warszawie, natomiast po 5 latach rozpoczął samodzielną praktykę, specjalizując się w dziedzinie chorób sercowo-oddechowych. Przez 4 lata, począwszy od 2010, prowadził konsultacje kardiologiczne w Klinice Małych Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie. W 2012 otworzył specjalistyczną przychodnię weterynaryjną Vetcardia, ukierunkowaną na konsultacje dotyczące problemów sercowo-oddechowych.

Swoją ogromną wiedzę lek. wet. Rafał Niziołek zawdzięcza sumiennej pracy, licznym kursom specjalistycznym oraz praktykom zagranicznym. Brał on udział w następujących szkoleniach organizowanych przez ESAVC: kardiologia weterynaryjna, zaawansowana kardiologia weterynaryjna, echokardiografia, zaawansowana echokardiografia oraz nagłe przypadki weterynaryjne i intensywna terapia (stopień I-II). Praktyki odbył w licznych, zagranicznych placówkach weterynaryjnych, takich jak Royal Veterinary College - Edinburgh, Tierklinik Vetsuisse Faculty University - Bern, Cabinet Veterinaire Amberger-Philip - Geneve czy też Swedish University of Agricultural Sciences - Faculty Of Veterinary Medicine - Uppsala.

Ponadto jest on członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologii Weterynaryjnej (ESVC) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Weterynaryjnego Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii (IVECCS), a także konsultantem w sprawach kardiologicznych firmy Boehringer Ingelheim.

Od 2000 roku wykłada on kardiologię oraz medycynę ratunkową na studiach podyplomowych dla lekarzy weterynarii. Jest w trakcie pisania pracy doktorskiej dotyczącej chorób serca fretek. W polskich czasopismach weterynaryjnych można znaleźć ponad 40 artykułów, których jest autorem lub współautorem. Lek. wet. Rafał Niziołek to osoba chętnie zapraszana na konferencje i spotkania w charakterze wykładowcy, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Szczególne zainteresowania lek. wet. Rafała Niziołka to kardiologia kotów (HCM, podłoże genetyczne), sepsa oraz nagłe przypadki sercowe i oddechowe, a także metoda CPCR.

Dodatkowe informacje

Czytany 3070 razy

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet