Ludovica Dragone

Ludovica Dragone w 2002 roku ukończyła Uniwersytet w Parmie we Włoszech, broniąc pracę dyplomową na temat Fizjoterapii i Rehabilitacji psów pod opieką dr Luisa De Risio. Swoją wiedzę poszerzała w USA, gdzie praktykowała na Wydziale Weterynaryjnym University of Tennessee pod nadzorem prof. Darryl Millis oraz w Karolinie Północnej pod opieką prof. Denis Marcellin. W 2005 roku na University of Tennessee uzyskała tytuł CCRP (the Certified Canine Rehabilitation Practitioner).

Uczestniczyła w wielu seminariach kształcenia ustawicznego dotyczących rehabilitacji, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, nie tylko jako słuchacz, ale również jako wykładowca.

Od 2003 roku uczestniczy w spotkaniach z zakresu kształcenia ustawicznego SINVet (Italian Society of Veterinary Neurology), a od 2006 roku jest dyrektorem kursów z zakresu Fizjoterapii i Rehabilitacji psów organizowanych przez SCIVAC (Italian Companion Animal Veterinary Association). Od 2007 roku przewodniczy grupie badawczej, która zajmuje się Fizjoterapią i Rehabilitacją psów, a od 2010 roku jest prezesem SIFiRVet (Italian Society of Veterinary Physical Therapy and Rehabilitation). Od 2011 roku pełni także funkcję wiceprezesa VEPRA (Veterinary European of Physical Therapy and Rehabilitation Association).

Ludovica Dragone jest autorką dużej liczby artykułów o rehabilitacji oraz podręcznika Fisioterapia Riabilitativa del cane e del gatto (Ed Elsevier 2010). Stworzyła również DVD Vet Unit Fisioterapia: Itinerario Clinico e Metodiche Med Tutor Veterinaria (Ed UTET 2012). Jest współautorką i autorką jednego z rozdziałów drugiego wydania podręcznika Canine Rehabilitation & Physical Therapy (Millis i Levine, Ed Elsevier, 2013). Współtworzyła również monografię o dysplazji stawów biodrowych (Ed Merial, w druku).

Ludovica Dragone prowadzi własną praktykę weterynaryjną - Dog Fitness w Reggio Emilia we Włoszech, gdzie zajmuje się rehabilitacją psów i kotów z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technik.

Dodatkowe informacje

  • Imię: Ludovica
  • Nazwisko: Dragone
  • Tytuł naukowy: DVM, CCRP, Reggio Emilia, Włochy, V-c Przewodnicząca VEPRA
Czytany 1732 razy

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet