Katherine Quesenberry

Doktor Katherine Quesenberry uzyskała tytuł lekarza weterynarii na University of Georgia w 1981 roku. Staż odbyła w Animal Medical Center w Nowym Jorku w 1982 roku, a rezydenturę z medycyny i chirurgii zwierząt dzikich oraz zwierząt utrzymywanych w ogrodach zoologicznych na University of Florida w 1984 roku. Jest dyplomowanym specjalistą American Board of Veterinary Practitioners. W 2006 roku zdobyła tytuł magistra zdrowia publicznego ze specjalizacją dotyczącą chorób wywołanych drobnoustrojami na Yale University.

Doktor Quesenberry ma ponad 30-letnie doświadczenie kliniczne w medycynie zwierząt egzotycznych i ptaków. Jest znanym na całym świecie wykładowcą oraz specjalistą w tych dziedzinach nauk weterynaryjnych. Od 1984 roku jest szefową oddziału chorób i chirurgii zwierząt egzotycznych oraz ptaków Animal Medical Center w Nowym Joku. Tam też pod okiem doktor Quesenberry wyszkolono ponad 16 rezydentów, którzy obecnie w większości są dyplomowanymi specjalistami i liderami w swoich krajach.

Doktor Quesenberry jest współredaktorką wielu podręczników, m.in. „Ferrets, Rabbits and Rodents: Clinical Medicine and Surgery” (obecnie najlepiej sprzedająca się publikacja weterynaryjna), „Avian Medicine and Surgery” oraz „Veterinary Clinics of North America: Exotic Pet Medicine” część I i II. Jest również redaktorem naukowym międzynarodowego czasopisma „Journal of Avian Medicine and Surgery”, publikowanego przez Association of Avian Veterinarians. 

Dodatkowe informacje

Czytany 847 razy

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet