Dennis J. Chew

Prof. Chew ukończył studia weterynaryjne z wyróżnieniem "With High Honor" w 1972 roku na Michigan State University. Roczne praktyki odbył w South Shore Veterinary Hospital, a dwuletnią rezydenturę - w Animal Medical Center w Nowym Jorku na oddziale chorób wewnętrznych i nefrologii. W 1977 roku stał się dyplomowanym lekarzem weterynarii ACVIM. Przez ponad 36 lat wykładał na Ohio State University College of Veterinary Medicine. Obecnie, od 2011 roku, jest profesorem emerytowanym.

Jego zainteresowania naukowe dotyczą nefrologii, urologii i płynoterapii, a w szczególności: zaburzeń metabolizmu wapnia, leczenia wtórnej nadczynności przytarczyc oraz idiopatycznego/śródmiąższowego zapalenia pęcherza u kotów.

Prof. Chew jest pionierem w wielu procedurach diagnostycznych, które są obecnie stosowane przy endoskopii układu moczowego u psów i kotów.

Prof. Chew jest autorem wielu artykułów, badań naukowych oraz podręczników, m.in. powszechnie znanego Canine and Feline Nephrology and Urology, napisanego wspólnie z prof. Stephenem P. DiBartola.

Dodatkowe informacje

Czytany 792 razy

3

bony.jpg

megavet