Deborah S. Greco

Profesor Deborah Greco jest starszym naukowcem Nestle Purina Petcare, znanym na całym świecie wykładowcą i ekspertem w dziedzinie chorób endokrynologicznych małych zwierząt.

Dyplom lekarza weterynarii zdobyła na University of California w 1982 roku, staż z chorób wewnętrznych i chirurgii małych zwierząt odbyła w latach 1982-1983 na Louisiana State University, a rezydenturę i doktorat z fizjologii oraz farmakologii na Texas A&M University. Profesor Greco jest dyplomowanym specjalistą ACVIM. Przez 12 lat obejmowała stanowisko profesora chorób wewnętrznych małych zwierząt na Colorado State University. Była przewodniczącą Society for Comparative Endocrinology (1994-1997) oraz programu ACVIM Forum (1994-1997). Po wielu latach pracy w Animal Medical Center w Nowym Jorku, Profesor Greco dołączyła do Nestle Purina Pet Care jako starszy konsultant.

Jej obecne zainteresowania badawcze dotyczą niedoczynności tarczycy u psów i terapii dietetycznej cukrzycy u kotów. Jest laureatką nagród w dziedzinie badań naukowych przyznanych przez Pfizer i AAFP.

 

Dodatkowe informacje

Czytany 1403 razy

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet