Philippe Benoit

Dr Philippe Benoit od wielu lat opiekuje się końmi reprezentacji Francji, startującymi w skokach przez przeszkody. Wcześniej jako lekarz ekipy francuskiej startującej

w IO w latach 1992 - 2000, teraz jako konsultant, dba o zdrowie i najlepszą formę elitarnych konisportowych podczas zawodów, treningów i rehabilitacji. Z jego doświadczenia korzystają równieżinne drużyny narodowe, min. USA i Arabii Saudyjskiej (lekarz ekipy w czasie Olimpiady w Londynie2012).

W 1989 roku ukończył Ecole Nationale Veterinaire d'Alfort, a dwa lata później został nauczycielemakademickim w zakresie fizjologii wysiłku oraz żywienia koni sportowych będąc zaangażowanym wkilka projektów badawczych prowadzonych przez Ecole Nationale Veterinaire d'Alfort.

Dr Benoit założył Clinique Equine des Breviaires w 1993 roku. Zakres usług kliniki to przede wszystkim ortopedia, medycyna sportowa oraz interna. Lekarze pracujący
w klinice posiadają duże doświadczenie w profilaktyce, diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji kulawizn oraz zespołów "poor performance".

Jako jeździec zdobył Uniwersyteckie Mistrzostwo Francji w WKKW, w latach 1991 oraz 1992 oraz 5 miejsce w Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata. Bardzo silnie związany z FEI (członek FEI Veterinary Committee) oraz współzałożyciel ISHVA.

Dr Philippe Benoit preferuje nauczanie w wysoce interaktywnym środowisku otwartej dyskusji iwymiany myśli. Każdego roku prowadzi wiele wykładów oraz warsztatów na całym świecie otematyce związanej z kulawiznami u koni, zastosowaniem ultrasonografii w ortopedii oraz wszelkichinnych dziedzin dotyczących medycyny sportowej koni.

Dodatkowe informacje

  • Imię: Philippe
  • Nazwisko: Benoit
  • Tytuł naukowy: DVM
  • Uczelnia / klinika: Clinique Equine des Breviaires
  • Wydarzenia w Polsce:

    MEDYCYNA SPORTOWA KONI 2014

Czytany 2031 razy

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet