Pamiętacie Derby’ego – psiaka, który w 2014 roku dzięki pomocy organizacji Peace and Paws Dog Rescue oraz 3D Systems stanął na cztery łapy? Kilka dni temu opublikowano dalszą część jego historii.

Derby urodził się z nieprawidłowo rozwiniętymi przednimi łapami. Tara Anderson, dyrektor CJP Product Management w 3D Systems, pomogła w stworzeniu protez dla psa. Początkowo miał być to wózek, ale zdecydowano, że tak energiczny pies jak Derby nie może mieć ograniczanej możliwości ruchu. Przejdź tutaj do poprzedniego newsa o Derby'm.

Powyższe protezy przez ponad rok były z powodzeniem używane przez Derby’ego. Jednak ze względów zdrowotnych, aby odciążyć plecy czworonoga, należało je zmodyfikować. Kolejny projekt Tary był niemal identyczny jak poprzednie „łapy”, z tą różnicą, że były znacznie większe. Niestety okazały się zbyt duże, niewygodne i niepomocne dla psiaka. Na szczęście następne protezy były wykonane idealnie – co można zobaczyć na poniższym materiale wideo. Warto wspomnieć, że stworzono je w nowoczesnej technologii druku przestrzennego – tzw. selektywnego spiekania laserowego (SLS, z ang. Selective laser sintering).

Klaudia Majcher

Share

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet