Lekarz weterynarii Katarzyna Wiatr z Kluczborka pilnie potrzebuje wsparcia!

Kilka lat temu, w wyniku niekompetencji masażystki,  doznała udaru niedokrwiennego obejmującego pień mózgu i lewą półkule móżdżku.

Po wygranej walce o życie, Kasia jest całkowicie sparaliżowana. Lekarze potwierdzili jednak, że Kasia jest świadoma – za pomocą oczu odpowiada poprawnie na zadawane przez nich pytania medyczne – co oznacza, że potrafi pozawerbalnie komunikować się za pomocą oczu. Otwarcie oka oznacza „tak”, zamknięcie – „nie”. Kasia wspólnie z logopedą z pełnym sukcesem współpracowała z systemem C-Eye. Bezbłędnie wykonała wszystkie zadania sprawdzające funkcje językowe, myślenie przyczynowo - skutkowe, umiejętności komunikacyjne. Przeprowadzony test wskazał, że Kasia znajduje się w Zespole Zamknięcia.

Na stronie internetowej www.siepomaga.pl/w-zamknieciu od wczoraj najbliżsi Kasi zbierają fundusze na komputer z systemem C-Eye. Sprzęt ten mógłby pomóc nie tylko w usprawnianiu funkcji poznawczych, ale także zwiększyłby szanse na powrót do pełnej świadomości oraz pomógłby w stymulacji mózgu do pracy. C-Eye pozwala na rozwijanie zainteresowań, uczenie się nowych rzeczy. Najistotniejszy jest fakt, że dzięki niemu Kasia mogłaby łatwiej przekazywać swoje potrzeby, emocje, a także miałaby możliwość nawiązywania interakcji z otoczeniem.

Gorąco zachęcamy do pomocy Naszej Koleżance!

Share

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet