Please select your page

Twedt Photocsu logo

David C. Twedt, DVM, DACVIM, Professor

Profesor Twedt, po ukończeniu Iowa State University, rozpoczął staż i rezydenturę w Animal Medical Center w Nowym Jorku, gdzie skupił się na gastroenterologii małych zwierząt. Następnie dołączył do zespołu AMC oraz podjął pracę badawczą w Liver Research Center of Albert Einstein Medical School. W późniejszych latach objął stanowisko adiunkta oraz profesora na Colorado State University, Katedrze Nauk Klinicznych.

Profesor Twedt, dyplomowany specjalista od 1977 roku, jest najaktywniejszym członkiem społeczności ACVIM. Zaledwie pięć lat po uzyskaniu tytułu specjalisty w chorobach wewnętrznych małych zwierząt, stał się przewodniczącym tejże specjalizacji.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, łącznie z Norden-Pfizer Distinguished Teacher Award, WSAVA International Scientific Achievement Award oraz ACVIM Distinguished Service Award.

Zainteresowania kliniczne Profesora Twedta dotyczą gastroenterologii, chorób wątroby i endoskopii. Jego badania naukowe są związane z chorobami wątroby i wpływem miedzi, chorobami wątroby u kotów, przewlekłym zapaleniem wątroby oraz terapią komórkami macierzystymi.

Share

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet