Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami prelegentów najbliższej konferencji VetCo - "Gastroenterologii małych zwierząt".

Michael Willard Texas A&M University

Profesor Willard jest znanym i cenionym prelegentem na ogólnoświatowych konferencjach. Jest także autorem wielu badań naukowych i praktykującym lekarzem weterynarii. Jego podręcznik „Small Animal Clinical Diagnosis by Laboratory Methods”, niedostępny w języku polskim, to prawdziwa skarbnica wiedzy dotyczącej diagnostyki chorób zwierząt towarzyszących.

Na stronie www.dvm360.com dostępny jest krótki, aczkolwiek bardzo treściwy artykuł Profesora Willarda, dotyczący chorób przewodu pokarmowego. Zapraszamy do lektury!

„IBD is not the most common GI problem”

Rance Sellon Washington State University.

Profesor Sellon to dyplomowany specjalista ACVIM w dwóch dziedzinach – onkologii i chorobach wewnętrznych małych zwierząt. Jest absolwentem zoologii oraz medycyny weterynaryjnej. Doktorat z immunologii ukończył na North Carolina State University.

Jest współautorem rozdziałów w wielu praktycznych podręcznikach m.in. „Textbook of Veterinary Internal Medicine” [Ettinger, Feldman] czy „Clinical Veterinary Advisor: Dogs and Cats” [Cole], autorem licznych badań naukowych oraz prelegentem na prestiżowych konferencjach w Stanach Zjednoczonych.

Konferencja VetCo to pierwsze spotkanie w Polsce, w którym będzie uczestniczył Profesor Sellon. W dniach 21-22 maja br. przedstawi praktyczne aspekty dotyczące takich tematów jak: „Płyn w jamie brzusznej”, „Nowotwory przewodu pokarmowego u psów”, „Analiza laboratoryjna - jak zinterpretować podwyższone parametry wątrobowe?”. Więcej informacji dotyczących programu - kliknij w link.

Zapraszamy również do zapoznania się z krótkim artykułem Profesora Sellona dotyczącym komplikacji w terapiach immunosupresyjnych.

Share

3

bony.jpg

zoetis2024

megavet