alt

 Doktor Dorota Pomorska-Handwerker

alt

 

Dr n. wet. Dorota Pomorska- Handwerker - specjalista chorób psów i kotów. Ukończyła Wydz. Med. Wet. w Lublinie w 1999 roku. Następnie odbyła staż doktorancki na Wydz. Medycyny w Zakładzie Alergologii Uniwersytetu Lund- Szwecja.

Pracę doktorską dotyczącą nowoczesnych metod pomiaru endotoksyn bakteryjnych obroniła w 2004 roku na swojej macierzystej uczelni. Przez osiem lat pracowała na stanowiskach asystenta i adiunkta w Zakładzie Diagnostyki Klinicznej i Dermatologii Weterynaryjnej, gdzie zajmowała się pracą naukową, kliniczną oraz kształceniem studentów. W tym czasie odbyła też trzystopniowy Kurs z zakresu dermatologii Europejskiego Koledżu Dermatologii Weterynaryjnej w Wiedniu oraz uczestniczyła w konferencjach dotyczących tego tematu na całym świecie.

Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji, organizatorką licznych konferencji krajowych i zagranicznych z zakresu dermatologii, alergologii oraz medycyny psów i kotów.

Obecnie jest właścicielką Lubelskiej Polikliniki Weterynaryjnej oraz Przychodni Weterynaryjnej Atopika, gdzie konsultuje głównie przypadki dermatologiczne, endokrynologiczne i alergologiczne. Prowadzi również liczne kursy z tego zakresu dla lekarzy weterynarii.

<< profesor="" douglas="" j.="" deboer="" a="">      Profesor Peter J. Ihrke VMD, DACVD >>

Share

bony.jpg

Tellvet

megavet

wsava