1069970_690425657641666_1145883782_nKawiarnia "Café Neko" oferuje coś więcej niż ciepłe napoje, ciasta czy przekąski. W Wiedniu podczas popołudniowej kawy mogą towarzyszyć nam... koty.

"Café Neko" to pierwsze takie miejsce na świecie, gdzie pijąc ulubiony napój, możemy pogłaskać kota przechadzającego między nogami naszego stolika. Aż trzy lata zajęło gospodarzom zdobycie wszystkich zezwoleń związanych z zachowaniem higieny tego miejsca i zdrowia klientów. W obrębie kawiarni mieszka dwadzieścia pięć kotów. Zamiast często widywanych w innych lokalach gier planszowych, właściciele zapewnili gościom (i mruczkom) kocie zabawki. Atrakcją "Café Neko" jest niezwykle rozbrykany kot Thomas, który wykonując niezwykłe akrobacje nad głowami klientów, rozbawia ich do łez. Zwierzęta są adoptowane z lokalnego schroniska. Właściciele w ten sposób chcą skłonić do pomocy finansowej lub przygarnięcia kociaków.

Właściciele ostrzegają: "Café Neko" nie jest dobrym miejscem dla alergików, a psy nie mają tu wstępu. Jednak pasjonaci kawy i miłośnicy rodziny Felinidae będą zachwyceni. Również rodzice z dziećmi, którzy nie mogą sobie pozwolić na przygarnięcie kociaka, z chęcią spędzą czas w "Café Neko" z całym tutejszym kocim stadkiem.

Fanpage "Café Neko": https://www.facebook.com/pages/Caf%C3%A9-Neko/451277494889818

Oficjalna strona: http://www.cafeneko.at/

Po sukcesie "Café Neko" na całym świecie zaczęły pojawiać się podobne miejsca. W tej chwili "kocie kawiarnie" dostępne są m.in. w Cheonan, Totnes, Budapeszcie, Monachium, Madrycie czy Paryżu.

Klaudia Majcher

Share

Sprawdź nasz
kanał na Youtube

vetcoFilmy

 

 

 

 

megavet

 

 

Tellvet

VetEdu

csava.jpg