pslwmzZapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi praktycznych warsztatów, które odbędą się przed XXIII Międzynarodowym Kongresem Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ.

 

 

 

Szanowni Państwo!

Do kongresu pozostały jeszcze tylko 3 miesiące. Dzisiaj zapraszam na przedkongresowe warsztaty praktyczne: Mikroskop mój najlepszy diagnostyczny przyjaciel, które odbędą się 13 listopada br. Pomysłodawcą tych zajęć jest "szefowa" Sekcji Cytologii, lek. wet. Joanna Karaś-Tęcza.

Mikroskopem dysponuje praktycznie każda lecznica dla zwierząt. Nasi wykładowcy pokażą Państwu jak w praktyczny sposób wykorzystać mikroskop w diagnostyce hematologicznej , dermatologicznej i onkologicznej. Zajęcia poprowadzą  znani i lubiani przez Państwa  wykładowcy:  dr. n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker i lek. wet. Joanna Karaś-Tęcza  warsztaty z cytologii klinicznej w dermatologii, dr. n. wet. Janina Łukaszewska z hematologii a nasz specjalny gość z Włoch,  dr Francesco Cerrani, cytologię kliniczną w onkologii (podczas warsztatów będzie tłumaczenie konsekutywne).

Warsztaty nauczą Państwa wykonywania badań cytologicznych, które pozwolą na diagnozy kliniczne w lecznicy bez konieczności odsyłania materiału do specjalistycznych laboratoriów. Zajęcia będą prowadzone w grupach  dla początkujących i dla zaawansowanych. Więcej informacji  znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.pslwmz.pl w zakładce XXIII Kongres PSLWMZ/ Dzień Przedkongresowy. Z uwagi na konieczność rezerwacji sal i mikroskopów bardzo prosimy o rejestrację na warsztaty "Dnia mikroskopowego" do dnia 23 października br.

Sponsorem warsztatów Mikroskop mój najlepszy diagnostyczny przyjaciel, jest firma MSD, która od wielu lat wspiera działalność naszego Stowarzyszenia.

Zachęcam do zapoznania się z programem pozostałych warsztatów Dnia Przedkongresowego oraz programem głównym Kongresu na sobotę i niedzielę.

 

Pozdrawiam serdecznie

Zbigniew Blimke

Prezes PSLWMZ

Share

bony.jpg

Tellvet

megavet

wsava